1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Trinástka ako šťastné číslo

9. decembra sa na našej škole konal 13. ročník recitačnej súťaže Shakespearov pamätník. Porotcovia to však rozhodne nemali ľahké, pretože účasť bola bohatá a v súťažnej sále sa počas niekoľkých hodín ozývala naozaj dobrá angličtina.

Súťaže sa zúčastnili študenti bratislavských gymnázií – Súkromné gymnázium Mercury, Gymnázium Hubeného, Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, Gymnázium F. G. Lorcu, Gymnázium Pankúchova, Gymnázium Bilíkova, Gymnázium J. Papánka, 1. súkromné gymnázium v Bratislave a prišli aj súťažiaci z Košíc – zo Súkromného gymnázia Dneperská. Porota nakoniec rozhodla a súťaž slávnostne vyhodnotila. Výhercom čo najsrdečnejšie blahoželáme, prajeme veľa entuziazmu do ďalšieho recitovania a všetkým účastníkom ďakujeme a veríme, že sa stretneme aj v 14. ročníku súťaže.

Výsledky súťaže:

1. kategória: študenti prímy a sekundy
poézia:
1. miesto: Tereza Černá – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
2. miesto: Jana Strižová – Gymnázium Hubeného
3. miesto Mária Ďurová – Súkromné gymnázium Košice
próza:
1. miesto: Eva Červeňová – Gymnázium Bilíkova, Sandra Ďurčányová – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
2. miesto: Rebeka Jendrišáková – Gymnázium Pankúchova
3. miesto: Zuzana Rôthová – Gymnázium F. G. Lorcu

2. kategória: študenti tercie a kvarty
poézia:
1. miesto: Ingrid Melichová – Súkromné gymnázium Košice
2. miesto: Lucia Demeterová – Gymnázium Pankúchova
3. miesto: Robert Letenyei – Gymnázium F. G. Lorcu
próza:
1. miesto: Petra Zaťková – Gymnázium Pankúchova, Veronika Wencelová – Súkromné gymn. Košice
2.miesto : Eva Kaprinayová – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
3. miesto: Anna Olerinyová – Gymnázium J. Papánka

3. kategória: študenti kvinty až oktávy
poézia:
1. miesto: Filip Hausleitner – Gymnázium F. G. Lorcu
2. miesto: Natália Walterová – Gymnázium Hubeného
3. miesto: Miriam Rusňáková – Gymnázium F. G. Lorcu
próza:
1. miesto: Martina Kunová- Gymnázium F. G. Lorcu
2. miesto: Andrej Svetlošák – Gymnázium J. Papánka
3. miesto: Rebeka Horňáková – 1. súkromné gymnázium v Bratislave

Tvorivé písanie: nebolo udelené poradie, len uznanie
Ondrej Sova - Gymnázium Hubeného

fotogaléria k tomuto článku:


shakespeare0801.jpgshakespeare0802.jpgshakespeare0803.jpgshakespeare0804.jpgshakespeare0805.jpgshakespeare0806.jpgshakespeare0807.jpg
shakespeare0808.jpgshakespeare0809.jpgshakespeare0810.jpgshakespeare0811.jpgshakespeare0812.jpgshakespeare0813.jpgshakespeare0814.jpg
shakespeare0815.jpgshakespeare0816.jpgshakespeare0817.jpgshakespeare0818.jpgshakespeare0819.jpgshakespeare0820.jpgshakespeare0821.jpg
shakespeare0822.jpgshakespeare0824.jpgshakespeare0825.jpgshakespeare0826.jpgshakespeare0827.jpgshakespeare0828.jpgshakespeare0829.jpg
shakespeare0830.jpgshakespeare0831.jpgshakespeare0832.jpgshakespeare0833.jpgshakespeare0834.jpgshakespeare0835.jpgshakespeare0836.jpg
shakespeare0837.jpgshakespeare0838.jpgshakespeare0839.jpgshakespeare0840.jpgshakespeare0841.jpgshakespeare0842.jpgshakespeare0843.jpg
shakespeare0844.jpgshakespeare0845.jpgshakespeare0846.jpgshakespeare0847.jpgshakespeare0848.jpgshakespeare0849.jpgshakespeare0850.jpg
shakespeare0851.jpgshakespeare0852.jpgshakespeare0853.jpgshakespeare0854.jpgshakespeare0855.jpgshakespeare0856.jpgshakespeare0857.jpg
shakespeare0858.jpg



Dnes sa supluje za:

Lucia Hitzingerová, Simona Stanová, Vladimír Záškvara,

Obed dnes

Polievka: Paradajková A:1
1.Hovädzie mäso, kôprová omáčka, knedľa A:1,3,7
2.Zapekaná brokolica, zemiaky, šalát A:1,7
3.Pestrý tofu šalát A:6,10
4.Varené hovädzie mäso, dusená zelenina
5.Kuracie mäso na čínsky spôsob, ryža A:1,6
Diéta:Zapekaná brokolica, zemiaky, šalát z činskej kap.

Kalendár

do 28.09.2018
odovzdanie podkladov projektov konzultantom – HLKNAB
28.09.2018
11. ročník futsálového turnaja
do 28.09.2018
podanie maturitnej prihlášky IE
00.10.2018
__________OKTÓBER__________
01.10.2018
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
03.10.2018
Nezábudky 1.A, B
12.10.2018
Stužková IDOLS
do 12.10.2018
1. priebežné testy – EIHLKNAB
15.10.2018
15.00 MZ SZŠ 1.stupeň
16.10.2018
STRETNUTIE S RODIČMI + Oslava 100. výročia vzniku ČSR: 4.E,I,3.H,L,2.K,N,1.A,B,5.O,7.J,8.G,9.C,9.D,Z,M,V,U,S + projekt AJ - študovňa: U, SJ: 5.O
do 18.10.2018
KNAB odovzdať projekty + resumé
do 18.10.2018
HL odovzdanie príspevkov do zborníka za skupinu (definitívna verzia)
22.10 - 23.10.2018
príprava prezentácií HLKNAB
24.10 - 26.10.2018
prezentácie projektov HLKNAB
25.10.2018
Halloween MZO