1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Trinástka ako šťastné číslo

9. decembra sa na našej škole konal 13. ročník recitačnej súťaže Shakespearov pamätník. Porotcovia to však rozhodne nemali ľahké, pretože účasť bola bohatá a v súťažnej sále sa počas niekoľkých hodín ozývala naozaj dobrá angličtina.

Súťaže sa zúčastnili študenti bratislavských gymnázií – Súkromné gymnázium Mercury, Gymnázium Hubeného, Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, Gymnázium F. G. Lorcu, Gymnázium Pankúchova, Gymnázium Bilíkova, Gymnázium J. Papánka, 1. súkromné gymnázium v Bratislave a prišli aj súťažiaci z Košíc – zo Súkromného gymnázia Dneperská. Porota nakoniec rozhodla a súťaž slávnostne vyhodnotila. Výhercom čo najsrdečnejšie blahoželáme, prajeme veľa entuziazmu do ďalšieho recitovania a všetkým účastníkom ďakujeme a veríme, že sa stretneme aj v 14. ročníku súťaže.

Výsledky súťaže:

1. kategória: študenti prímy a sekundy
poézia:
1. miesto: Tereza Černá – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
2. miesto: Jana Strižová – Gymnázium Hubeného
3. miesto Mária Ďurová – Súkromné gymnázium Košice
próza:
1. miesto: Eva Červeňová – Gymnázium Bilíkova, Sandra Ďurčányová – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
2. miesto: Rebeka Jendrišáková – Gymnázium Pankúchova
3. miesto: Zuzana Rôthová – Gymnázium F. G. Lorcu

2. kategória: študenti tercie a kvarty
poézia:
1. miesto: Ingrid Melichová – Súkromné gymnázium Košice
2. miesto: Lucia Demeterová – Gymnázium Pankúchova
3. miesto: Robert Letenyei – Gymnázium F. G. Lorcu
próza:
1. miesto: Petra Zaťková – Gymnázium Pankúchova, Veronika Wencelová – Súkromné gymn. Košice
2.miesto : Eva Kaprinayová – 1. súkromné gymnázium v Bratislave
3. miesto: Anna Olerinyová – Gymnázium J. Papánka

3. kategória: študenti kvinty až oktávy
poézia:
1. miesto: Filip Hausleitner – Gymnázium F. G. Lorcu
2. miesto: Natália Walterová – Gymnázium Hubeného
3. miesto: Miriam Rusňáková – Gymnázium F. G. Lorcu
próza:
1. miesto: Martina Kunová- Gymnázium F. G. Lorcu
2. miesto: Andrej Svetlošák – Gymnázium J. Papánka
3. miesto: Rebeka Horňáková – 1. súkromné gymnázium v Bratislave

Tvorivé písanie: nebolo udelené poradie, len uznanie
Ondrej Sova - Gymnázium Hubeného

fotogaléria k tomuto článku:


shakespeare0801.jpgshakespeare0802.jpgshakespeare0803.jpgshakespeare0804.jpgshakespeare0805.jpgshakespeare0806.jpgshakespeare0807.jpg
shakespeare0808.jpgshakespeare0809.jpgshakespeare0810.jpgshakespeare0811.jpgshakespeare0812.jpgshakespeare0813.jpgshakespeare0814.jpg
shakespeare0815.jpgshakespeare0816.jpgshakespeare0817.jpgshakespeare0818.jpgshakespeare0819.jpgshakespeare0820.jpgshakespeare0821.jpg
shakespeare0822.jpgshakespeare0824.jpgshakespeare0825.jpgshakespeare0826.jpgshakespeare0827.jpgshakespeare0828.jpgshakespeare0829.jpg
shakespeare0830.jpgshakespeare0831.jpgshakespeare0832.jpgshakespeare0833.jpgshakespeare0834.jpgshakespeare0835.jpgshakespeare0836.jpg
shakespeare0837.jpgshakespeare0838.jpgshakespeare0839.jpgshakespeare0840.jpgshakespeare0841.jpgshakespeare0842.jpgshakespeare0843.jpg
shakespeare0844.jpgshakespeare0845.jpgshakespeare0846.jpgshakespeare0847.jpgshakespeare0848.jpgshakespeare0849.jpgshakespeare0850.jpg
shakespeare0851.jpgshakespeare0852.jpgshakespeare0853.jpgshakespeare0854.jpgshakespeare0855.jpgshakespeare0856.jpgshakespeare0857.jpg
shakespeare0858.jpg



Dnes sa supluje za:

Barbora Ulrichová,Daniel Pollák, Daniel Pollák, Daniel Pollák,Ivona Havelková, Eva Drozdová, Lucas Sprouse, Michal Torma, Petra Vráblová, Veronika Kytová,

Obed zajtra

Polievka: Rascová s vajcom A:1,3
1.Segedínsky guláš, knedľa A:1,3,7
2.Sójové kocky na zelenine, zemiaky A:1,6
3.Zeleninový šalát s tuniakom, tmavý rožok A:1,4,7
4.Prírodný bravčový plátok, dusená zelenina A:1
5.Pikantná kuracia rolka, ryža, šalát A:1,7
Diéta:Prírodný bravčový plátok, dusená zelenina
Polievka 2:Hovädzia s rezancami A:1,3,9
7.Hov. sviečková na smotane, knedľa A:1,7
8.Bolonské lazane A:1,3,7

Kalendár

09.01 - 19.01.2018
záverečné testy RFEIHLKN
18.01.2018
2. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ