1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Shakespeare´s memorial – školské kolo

Naša škola už pätnástykrát zorganizovala súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy v anglickom jazyku.

Tohtoročné školské kolo sa konalo 2. decembra a zúčastnilo sa ho 35 študentov, ktorí svoje recitátorské nadanie predviedli v troch kategóriách. Porota, ktorej členmi boli Zuzana Jankovičová, Lucia Bacíková a Robert Nyall Frye, si každého súťažiaceho pozorne vypočula a dospela k takýmto výsledkom:

1. kategória (študenti primy a sekundy)

Poézia:
1. miesto : Veronika Rečková, Beacons
2.miesto: Ivetka Hanzenová, Elks
a Marko Kratochvíl, Elks
3.miesto: Sofia Minichová, Falcons

Próza:
1.miesto: Romana Černáková, Falcons

2.kategória (študenti tercie a kvarty)

Poézia:
1.miesto: Vanessa Krištúfková, Unicorns
2.miesto: Valentína Holbová, Unicorns
3.miesto: Veska Turanská, Unicorns

Próza
1.miesto: Miška Brišková, Unicorns

3.kategória (študenti kvinty až septimy)

Poézia:
1.miesto: Marek Balážik, Masters
2.miesto: Judy Rintelová, Pilots
3.miesto: Ivana Považancová, Racers

Próza:
1.miesto: Barbora Husáriková, Racers
2.miesto: Martin Sopoci, Masters
3.miesto Z: uzana Lančaričová, Neptuns

Vlastná tvorba
1.miesto: Jana Porubská , Racers
2. miesto: Sarah Flimmel, Unicorns
3.miesto: Marco Ziman, Unicorns

Víťazom blahoželáme a postupujúcim žiakom želáme v celoslovenskom kole ďalšie úspechy.



Dnes sa supluje za:

Andrea Gálová,Eva Jahelková, Barbora Ulrichová, Daniel Pollák,Andrea Gálová, Daniel Pollák,Eva Jahelková, Daniela Lahvičková, Lucas Sprouse, Miroslav Rapant, Terézia Hochelová, Viliam Kerekeš,

Obed zajtra

Polievka: Šošovicová A:1
1.Kurací rezeň v sézame, zemiaky, čalam. A:1,3,7,11
2.Lekvárové šatôčky A:1,3,7
3.Holandský šalát A:1,7
4.Kurací rezeň v sézame, čerstvá zelenina A:1,3,7,11
5.Námornícke hovädzie mäso, ryža A:1,3
Diéta:Kurací rezeň, zemiaky, čalamáda
Polievka 2:Kapustová s klobásou A:9
7.Kuracie kung pao, ryža A:6,8
8.Moravské koláče, mlieko A:1,3,7

Kalendár

09.01 - 19.01.2018
záverečné testy RFEIHLKN
18.01.2018
2. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ