1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Matematické súťaže v 1. polroku

Žiaci a študenti našej školy sa v tomto školskom polroku zapojili do viacerých celoslovenských matematických súťaží: korešpondenčný seminár SEZAMKO, SEZAM, semináre MAKS a stredoškolský korešpondenčný seminár KMS.

Korešpondenčný seminár SEZAMKO - celoslovenský:

Do tejto súťaže sa úspešne zapojili:
Veronika Rečková (Beacons) – 3. miesto v rámci Slovenska – získala 59,5 boda zo 60 možných
Oliver Arnold (Falcons)
Katarína Častulíková (Falcons)
Michal Čermák (Comets) – zúčastnil sa sústredenia najúspešnejších riešiteľov

Korešpondenčný seminár SEZAM - celoslovenský:
Do súťaže sa úspešne zapojili:
Matúš Zeman a Romana Ružanská (obaja Vikings)

Korešpondenčný seminár KMS pre stredné školy - celoslovenský:
Do súťaže sa úspešne zapojil Martin Vršanský (Pilots).

Matematická súťaž MAKS - celoslovenská
Do súťaže sa žiaci mohli zapojiť ako jednotlivci alebo ako dvojice v kategóriách:
5. a 6. roč SZŠ – zapojilo sa 8 našich žiakov
príma –kvarta OG - zapojilo sa 31 našich žiakov
2.roč SZŠ – zapojilo sa 9 dvojíc (všetci druháci z triedy Ants)

Najlepšie sa umiestnili:

Kategória 6:

Margaréta Kaňuščáková, 6.C, 1. – 13. miesto v kraji, 1. – 48. miesto v SR
Katarína Častulíková, F, 33. – 35. miesto v kraji, 144. – 149. miesto v SR

Kategória 8:

Kristína Šramková, V, 40. – 41. miesto v kraji, 197. – 204. miesto v SR
Martina Beňová a Veselina Turanská, U, 30. – 33. miesto v kraji, 157. – 160. miesto v SR
Nina Fabšíková a Michaela Groidlová, U, 18. – 19. miesto v kraji, 90. – 116. miesto v SR

Kategória 9:

Lucia Kaňuščáková, S, 52. miesto v kraji, 176. - 178. miesto v SR
Jakub Krátky, T, 1. – 23. miesto v kraji, 1.- 76. miesto v SR

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!



Dnes sa supluje za:

Alžbeta Nosková, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová, Dagmara Ľahká, Dana Jančinová, Eva Drozdová, Eva Jahelková, Ewa Marková, Ján Žabka, Jana Šmahovská, Jana Šutriepková, Joshua Ruggiero, Katarína Kučerová, Lucas Sprouse, Lukáš Petrík, Mária Šibalová, Marta Soľáková, Michal Torma, Nyall Frye, Pavol Cesnak, Terézia Hochelová, Viera Chytilová,

Kalendár

25.10 - 27.10.2021
prezentácie projektov SCDUGVJ
26.10.2021
Halloween
28.10 - 29.10.2021
jesenné prázdniny
do 30.10.2021
prednáška o darcovstve krvi ABCDS (MiroR)
00.11.2021
__________NOVEMBER__________
02.11.2021
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
04.11.2021
1. štvrťročný test M – F,O,Z,M
05.11.2021
SCD odovzdanie projektových príspevkov do zborníka
do 05.11.2021
Olympiáda Sj školské kolo (Ivona, Tereza)
do 08.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov UGVJ (+% do eŽK)
08.11.2021
1. štvrťročný test SJ – F,O,Z,M
09.11.2021
Ekoexkurzia V po 2.h Jurský Šúr
09.11 - 11.11.2021
PEEP Science Holandsko - online (KatkaK, Evina)
10.11.2021
DOD 1.ročník SZŠ (Silvia)
12.11.2021
Ekoexkurzia J po 2.h Jurský Šúr
13.11.2021
stužková BEETLES (Barbora)
do 15.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov SCD (+% do eŽK)
18.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 1.L, 2.I, 3.E, 4.R
do 19.11.2021
školské kolo Aj olympiády (MišoT, Lucas, Josh)
do 22.11.2021
školské kolo Nj olympiády (Danka, Dagmara)
23.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 6.T, O + projekty: Aj 6.T (MišoT, Petra) - pódium, Aj O (Nyall, MiroR) - študovňa
24.11.2021
školské kolo Shakespearov pamätník (Lucas, Zuzka)