1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

11.11.2011 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Študenti súťažili v troch kategóriách:
Kategória A – oktáva a septima
Kategória B – sexta a kvinta
Kategória C- kvarta a sekunda

V každej kategórii študenti absolvovali tri kolá: písomný test, slohové cvičenie a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, zmobilizovali nielen svoju pamäť a vedomosti, ale aj kreativitu a výrečnosť.

Ocenení boli:

Kategória A
1. miesto – Kristína Szénásiová (M)
2. miesto – Michal Falťan (M)
3. miesto – Martina Kaščáková (L)

Kategória B
1. miesto – Judita Rintelová (P)
2. miesto – Juraj Rečka (R)
3. miesto – Sofia Lichvárová (R)

Kategória C
1. miesto – Martina Beňová (U)
2. miesto – Simona Sándorová (V)
3. miesto – Rebecca Topoľská (U)

Víťazom gratulujeme a držíme im päste v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 2.12.2011 a okresnom kole 2.2.2012.

fotogaléria k tomuto článku:


2011_olympiada_v_sj_001.jpg2011_olympiada_v_sj_002.jpg2011_olympiada_v_sj_003.jpg2011_olympiada_v_sj_004.jpg2011_olympiada_v_sj_005.jpg2011_olympiada_v_sj_006.jpg2011_olympiada_v_sj_007.jpg
2011_olympiada_v_sj_008.jpg2011_olympiada_v_sj_009.jpg2011_olympiada_v_sj_010.jpg2011_olympiada_v_sj_011.jpg2011_olympiada_v_sj_012.jpg2011_olympiada_v_sj_013.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Miroslav Rapant,

Obed zajtra

Polievka: Slepačia s niťovkami A:1,9
1.Fašírka, paradajková kapusta, chlieb A:1,3,7
2.Makové rezance A:1,7
3.Neapolský cestovinový šalát A:1,7
4.Fašírka, čerstvá zelenina A:1,3,7
5.Kuracie mäso na pražský spôsob, ryža A:1,3,10
Diéta:Makové rezance
Polievka 2:Paradajková s ryžou A:9
7.Bravčové na rasci, varené zemiaky, šalát
8.Slivkové zemiak. knedle s maslom a strúh. A:1,3,7

Kalendár

23.04.2018
1. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.04.2018
15.00 – STRETNUTIE TRIEDNYCH
24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI