1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

11.11.2011 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Študenti súťažili v troch kategóriách:
Kategória A – oktáva a septima
Kategória B – sexta a kvinta
Kategória C- kvarta a sekunda

V každej kategórii študenti absolvovali tri kolá: písomný test, slohové cvičenie a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, zmobilizovali nielen svoju pamäť a vedomosti, ale aj kreativitu a výrečnosť.

Ocenení boli:

Kategória A
1. miesto – Kristína Szénásiová (M)
2. miesto – Michal Falťan (M)
3. miesto – Martina Kaščáková (L)

Kategória B
1. miesto – Judita Rintelová (P)
2. miesto – Juraj Rečka (R)
3. miesto – Sofia Lichvárová (R)

Kategória C
1. miesto – Martina Beňová (U)
2. miesto – Simona Sándorová (V)
3. miesto – Rebecca Topoľská (U)

Víťazom gratulujeme a držíme im päste v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 2.12.2011 a okresnom kole 2.2.2012.

fotogaléria k tomuto článku:


2011_olympiada_v_sj_001.jpg2011_olympiada_v_sj_002.jpg2011_olympiada_v_sj_003.jpg2011_olympiada_v_sj_004.jpg2011_olympiada_v_sj_005.jpg2011_olympiada_v_sj_006.jpg2011_olympiada_v_sj_007.jpg
2011_olympiada_v_sj_008.jpg2011_olympiada_v_sj_009.jpg2011_olympiada_v_sj_010.jpg2011_olympiada_v_sj_011.jpg2011_olympiada_v_sj_012.jpg2011_olympiada_v_sj_013.jpg



Dnes sa supluje za:

Alžbeta Nosková, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová, Dagmara Ľahká, Dana Jančinová, Eva Drozdová, Eva Jahelková, Ewa Marková, Ján Žabka, Jana Šmahovská, Jana Šutriepková, Joshua Ruggiero, Katarína Kučerová, Lucas Sprouse, Lukáš Petrík, Mária Šibalová, Marta Soľáková, Michal Torma, Nyall Frye, Pavol Cesnak, Terézia Hochelová, Viera Chytilová,

Kalendár

25.10 - 27.10.2021
prezentácie projektov SCDUGVJ
26.10.2021
Halloween
28.10 - 29.10.2021
jesenné prázdniny
do 30.10.2021
prednáška o darcovstve krvi ABCDS (MiroR)
00.11.2021
__________NOVEMBER__________
02.11.2021
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
04.11.2021
1. štvrťročný test M – F,O,Z,M
05.11.2021
SCD odovzdanie projektových príspevkov do zborníka
do 05.11.2021
Olympiáda Sj školské kolo (Ivona, Tereza)
do 08.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov UGVJ (+% do eŽK)
08.11.2021
1. štvrťročný test SJ – F,O,Z,M
09.11.2021
Ekoexkurzia V po 2.h Jurský Šúr
09.11 - 11.11.2021
PEEP Science Holandsko - online (KatkaK, Evina)
10.11.2021
DOD 1.ročník SZŠ (Silvia)
12.11.2021
Ekoexkurzia J po 2.h Jurský Šúr
13.11.2021
stužková BEETLES (Barbora)
do 15.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov SCD (+% do eŽK)
18.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 1.L, 2.I, 3.E, 4.R
do 19.11.2021
školské kolo Aj olympiády (MišoT, Lucas, Josh)
do 22.11.2021
školské kolo Nj olympiády (Danka, Dagmara)
23.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 6.T, O + projekty: Aj 6.T (MišoT, Petra) - pódium, Aj O (Nyall, MiroR) - študovňa
24.11.2021
školské kolo Shakespearov pamätník (Lucas, Zuzka)