1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

30. novembra 2011 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

Študenti súťažili v kategóriách:
Kategória 1C – germenofónni žiaci prímy až kvarty
Kategória 2C - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2E- príma až kvarta

Olympiády sa zúčasnilo 26 študentov. V každej kategórii absolvovali tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória: 2.C
1. miesto: Jasmína Jakušová, O
2. miesto: Alexander Šulík, O

Kategória: 1.C
1. miesto: Lucia Zubaľová, V

Víťazi 1.C a 2.C nás budú reprezentovať na krajskom kole!

Kategória 2.A:
1. miesto: Rebeka Tešlárová, S
2. miesto: August Kvassay, P
3. miesto: Dorota Sauerová, S

Kategória: 2.B
1. miesto: Martin Vavrinec, N
2. miesto: Martin Brezovan, N
3. miesto: Michaela Tonkovičová, L

Víťazi 2.A a 2.B nás budú reprezentovať na obvodnom kole!

Kategória 2.E :
1. Leo Čunderlík, V
2. Eva Jankovichová, V
3. Vanessa Krištúfková, U

Všetkým 26 žiakom ďakujeme za záujem a hodnotné výkony a víťazom držíme palce!



Dnes sa supluje za:

Alžbeta Kadlečíková, Barbora Ulrichová, Viera Chytilová,

Kalendár

16.09.2019
15.00 STRETNUTIE vedúcich PK
do 17.09.2019
voľby hovorcov tried
od 19.09.2019
plávanie 1.E, 2.R, plávanie O, korčuľovanie PFOZ
20.09.2019
12. ročník futsalového turnaja
23.09 - 27.09.2019
ŠvP Zaježová 4.T
23.09.2019
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
23.09.2019
1. stretnutie záujemcov o DofE
25.09.2019
Župný športový deň
do 27.09.2019
odovzdanie podkladov projektov konzultantom – KNABCDS
do 27.09.2019
triedni a konzultanti projektov KNABCDS odovzdajú zoznam projektov
28.09 - 04.10.2019
Expedícia Slovensko GU
do 30.09.2019
podanie maturitnej prihlášky
00.10.2019
__________OKTÓBER__________
02.10.2019
Nezábudky 1.C, 1.D,S
07.10.2019
15.00 MZ 1.stupeň
08.10.2019
Stretnutie ALUMNI v klube 1SG
do 09.10.2019
pripraviť pozvánky na rodičko
do 11.10.2019
1. priebežné testy – HLKNABCDS
14.10.2019
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
15.10.2019
STRETNUTIE S RODIČMI: 4.H,L,3.K,N,2.A,B,1.C,1.D,S,5.P,8.J,9.G,F,O,Z,M,V,U + projekt SJ: F (pódium), Aj: M (pódium), Aj: V (štud.)