1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

30. novembra 2011 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

Študenti súťažili v kategóriách:
Kategória 1C – germenofónni žiaci prímy až kvarty
Kategória 2C - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2E- príma až kvarta

Olympiády sa zúčasnilo 26 študentov. V každej kategórii absolvovali tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória: 2.C
1. miesto: Jasmína Jakušová, O
2. miesto: Alexander Šulík, O

Kategória: 1.C
1. miesto: Lucia Zubaľová, V

Víťazi 1.C a 2.C nás budú reprezentovať na krajskom kole!

Kategória 2.A:
1. miesto: Rebeka Tešlárová, S
2. miesto: August Kvassay, P
3. miesto: Dorota Sauerová, S

Kategória: 2.B
1. miesto: Martin Vavrinec, N
2. miesto: Martin Brezovan, N
3. miesto: Michaela Tonkovičová, L

Víťazi 2.A a 2.B nás budú reprezentovať na obvodnom kole!

Kategória 2.E :
1. Leo Čunderlík, V
2. Eva Jankovichová, V
3. Vanessa Krištúfková, U

Všetkým 26 žiakom ďakujeme za záujem a hodnotné výkony a víťazom držíme palce!



Dnes sa supluje za:

Agáta Rarogiewiczová, Simona Stanová, Vladimír Záškvara,

Obed dnes

Polievka: Hovädzia s niťovkami A:1,9
1.Pečené bravčové mäso, ryža, uhorka A:1
2.Šošovicový prívarok, varené vajce, chlieb A:1,3
3.Sýty kapustový šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Pečené bravčové mäso, dusená zelenina A:1
5.Zemiakové placky plnené kuracím soté A:1,3,7
Diéta:Pečené bravčové mäso, ryža, uhorka

Kalendár

do 28.09.2018
odovzdanie podkladov projektov konzultantom – HLKNAB
28.09.2018
11. ročník futsálového turnaja
do 28.09.2018
podanie maturitnej prihlášky IE
00.10.2018
__________OKTÓBER__________
01.10.2018
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
03.10.2018
Nezábudky 1.A, B
12.10.2018
Stužková IDOLS
do 12.10.2018
1. priebežné testy – EIHLKNAB
15.10.2018
15.00 MZ SZŠ 1.stupeň
16.10.2018
STRETNUTIE S RODIČMI + Oslava 100. výročia vzniku ČSR: 4.E,I,3.H,L,2.K,N,1.A,B,5.O,7.J,8.G,9.C,9.D,Z,M,V,U,S + projekt AJ - študovňa: U, SJ: 5.O
do 18.10.2018
KNAB odovzdať projekty + resumé
do 18.10.2018
HL odovzdanie príspevkov do zborníka za skupinu (definitívna verzia)
22.10 - 23.10.2018
príprava prezentácií HLKNAB
24.10 - 26.10.2018
prezentácie projektov HLKNAB
25.10.2018
Halloween MZO