1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Celoslovenské kolo súťaže Shakespeare memorial 2011

Už po šestnásty raz naša škola hostila študentov recitujúcich v angličtine nielen z bratislavských škôl, ale privítala aj súťažiacich zo škôl z viacerých slovenských miest.

Výsledky súťaže:

1. kategória próza
(študenti prímy a sekundy osemročných gymnázií)

Porota:
Ľuba Piľová, Gymnázium Ladislava Sáru, Bratislava
Margita Ančicová, Gymnázium Malacky
Martina Mikolášová, Gymnázium Hubeného, Bratislava

1. miesto: Júlia Hlaváčová, Gymnázium Bíliková, Bratislava
2. miesto: Bianka Bucková, Gymnázium Pankúchová Bratislava
3. miesto: Ema Šalgovičová, Gymnázium na ul. Sáru, Bratislava

4. miesto: Viktória Zbojanová, GMRS Novomeského 2, Košice
5. miesto: Matej Tomášek , Gymnázium Malacky
6. miesto: Romana Černáková, SG Bajkalská, Bratislava
7. miesto: Oliver Leontiev, Gymnázium J.Papanka, Vazovova, Bratislava
8. miesto: Lucia Biliková, Gymnázium Hubeného, Bratislava

2.kategória poézia
(študenti prímy a sekundy osemročných gymnázií)

Porota:
Ľuba Piľová, Gymnázium Ladislava Sáru, Bratislava
Margita Ančicová, Gymnázium Malacky
Martina Mikolášová, Gymnázium Hubeného, Bratislava

1. miesto: Tamara Gašparová, Gymnázium ul. Sáru, Bratislava
2. miesto: Klára Kaminská, SG Bakalská, Bratislava
3. miesto: Martina Abelová, Gymnázium Pankúchova, Bratislava

4. miesto: Viktória Mrázková, SG Dneperská ul, Košice
5. miesto: Anna Strelingerová, Gymnázium K.Štúra, Modra
6. miesto: Viktória Králiková, Gymnázium Hubeného, Bratislava
7. miesto: Anilta Menkeová, Gymnázium J.Papanka, Vazovova, Bratislava
8. miesto: Barbora Siváková, SG Mercury, Bratislava

3.kategória próza
(študenti tercie a kvarty osemročných gymnázií)

Porota:
Nyall R. Frye, SG Bajkalská, Bratislava
Mike Abrahanson, SG Česká, Bratislava

1. miesto: Michal Sklár, Gymnázium K.Štúra, Modra
2. miesto: Mária Mokrá, Gymnázium na ul. Sáru, Bratislava
3. miesto: Viktória Bagosová, Gymnázium Královský Chlmec

4. miesto: Jakub Novanský, Gymnázium Hubeného, Bratislava
5. miesto: Veronika Rečková, SG Bajkalská 20, Bratislava
6. miesto: Alica Dulayová, Gymnázium Bíliková, Bratislava
7. miesto: Vanesa Djibrilová, Gymnázium J.Papanka, Vazovova, Bratislava
8. miesto: Zuzana Rothová, Gymnázium F.Lorcu, Bratislava
9. miesto: Dominik Kožuch, Gymnázium Malacky

4. kategória poézia
(študenti tercie a kvarty osemročných gymnázií)

Porota:
Nyall R. Frye, SG Bajkalská, Bratislava
Mike Abrahanson, SG Česká, Bratislava

1. miesto: Soňa Zajíčková, Gymnázium Pankúchová, Bratislava
2. miesto: Karolína Osrmanová, Gymnázium ul. Sáru, Bratislava
3. miesto: Kristína Pisoňová, Gymnázium F.Lorcu, Bratislava

4. miesto: Alexandra Ďorková, GMRS Novomeského, Košice
5. miesto: Nikola Kubovčíková, Gymnázium Krompachy
6. miesto: Ester Kerekesová, Gymnázium K.Štúra, Modra
7. miesto: Majka Pupáková, SG Bajkalská, Bratislava
8. miesto: Katarína Potočová, SG Mercury, Bratislava
9. miesto: Natália Khandlová, Gymnázium Hubeného, Bratislava
10. miesto: Martin Hofbauer, Gymnázium Bíliková, Bratislava
11. miesto: Ľubomír Kimlička, Gymnázium Malacky

5. kategória próza
(študenti kvarty až oktávy osemročných gymnázií a všetkých tried štvorročných gymnázií)


Porota:
Ingrid Melichová, SG Dneperská, Košice
Beáta Lešková, GMRŠ Novomeského ul, Košice
Zuzana Gašparíková, Gymnázium Pankúchová, Bratislava

1. miesto: Petra Zaťková, Gymnázium Pankúchová, Bratislava
2. miesto: Tajana Hevesiová, Gymnázium Bíliková, Bratislava
3. miesto: Miroslava Argalášová, SG Dneperská, Košice

4. miesto: Lilla Ozoráková, SG Česká, Bratislava
5. miesto: Jakub Štefančík, Gymnázium F.Lorcu, Bratislava
6. miesto: Matej Sklár, Gymnázium K.Štúra, Modra
7. miesto: Petra Vrablicová, Gymnázium Malacky

6. kategória poézia
(študenti kvarty až oktávy osemročných gymnázií a všetkých tried štvorročných gymnázií)

Porota:
Ingrid Melichová, SG Dneperská, Košice
Beáta Lešková, GMRŠ Novomeského ul, Košice
Zuzana Gašparíková, Gymnázium Pankúchová, Bratislava

1. miesto: Tímea Miková, SG Dneperská, Košice
2. miesto: Lucia Demeterová, Gymnázium Pankúchová, Bratislava
3. miesto: Szabolcs Czáboczky, G a ZŠ S.Máraiho, Košice

4. miesto: Ema Červeňová, Gymnázium Bíliková, Bratislava
5. miesto: Katarína Drinková, Gymnázium Malacky
6. miesto: Judy Rintelová, SG Bajkalská, Bratislava
6. miesto: Alica Šimková, Gymnázium C.S.Lewisa, Bratislava
7. miesto: Marieta Petrovská, SG Česká, Bratislava
8. miesto: Sabína Sroková, Gymnázium G.F.Lorcu, Bratislava
9. miesto: Viliam Behran, SG Mercury, Bratislava
10.miesto: Anna Maximová, SG Žitavská, Bratislava
11.miesto: Vincent Mihalkovič, Gymnázium K.Štúra, Modra

7. kategória vlastná tvorba
(bez obmedzenia veku)

Porota:
Ľuba Piľová, Gymnázium Ladislava Sáru, Bratislava
Margita Ančicová, Gymnázium Malacky
Martina Mikolášová, Gymnázium Hubeného, Bratislava

1. miesto: Róbert Letenyei, Gymnázium F.G.Lorcu, Bratislava
2. miesto: Samuel Malík, Gymnázium J.Papanka, Bratislava
3. miesto: Miroslava Pilátová, Gymnázium F.G.Lorcu, Bratislava

4. miesto: Zuzana Sapáková, SG Česká, Bratislava
5. miesto: Petra Michálková, Gymnázium F.G.Lorcu, Bratislava
6. miesto: Katarína Čatlošová, Gymnázium F.G.Lorcu, Bratislava
7. miesto: Natália Violová, Gymnázium ul. Sáru, Bratislava
8. miesto: Lucia Bajanková, Gymnázium I.Horvatha, Bratislava
9. miesto: Norbert Vida, Gymnázium A.Einsteina, Bratislava
10. miesto: Karolína Bezecná, SG Bajkalská, Bratislava
11. miesto: Tomáš Sobihard, Gymnázium J.Papanka Vazovova, Bratislava
12. miesto: Lenka Roskošová, Gymnázium F.G.Lorcu
16. ročníka „Shakespeare memorial“ - súťaže v prednese prózy a poézie autorov z anglicky hovoriacich krajín v anglickom jazyku sa zúčastnilo 68 študentov z 20 škôl:

Bratislava:
Gymnázium Bíliková
Súkromné gymnázium Bajkalská
Súkromné gymnázium Mercury
Súkromné gymnázium na Českej ulici
Súkromné gymnázium Žitavská
Gymnázium Ivana Horvátha
Gymnázium Hubeného
Gymnázium Pankúchová
Gymnázium J.Papanka na Vazovovej ulici
Gymnázium L.Sáru
Gymnázium F.G.Lorcu
Bilingválne gymnázium C.S.Lewisa
Gymnázium A.Einsteina

Bratislavský kraj:
Gymnázium Malacky
Gymnázium K.Štúra Modra

Východoslovenský kraj:
GMRŠ ul Novomeská, Košice
Súkromné gymnázium na Dneperskej ulici, Košice
Gymnázium a ZŠ S.Máraiho, Košice
Gymnázium Královský Chlmec
Gymnázium Krompachy

Študentom aj ich učiteľom ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na budúci rok.

Ukážka z vlastnej tvorby študenta Samuela Malíka, ktorý sa umiestnil na druhom mieste.

Bratislava

You can find here members of the government
or drink some Champagne with the president

We have always dirty streets
it´s not what the city really needs

There are many people who are homeless
but Mr. Fico doesn´t care
he drives his Mercedes

People still complain about the traffic situation
this is a modern era complication

And if you really don´t have problems with the traffic jams
then you are in trouble with mafia gangs

But not everything here is negative
and not all the news are shocking
you can also find some positives
for example Christmas shopping

We are number 1 when it comes to pretty ladies
so the hospitals are always full of babies

We built a brand new ice-hockey stadium
but our hockey is boring like visiting a museum

If you are hungry there are some posh restaurants
but usually you eat better at McDonald´s

When you want to come here for a visit
i tis fine
but I warn you
stay away from Slovak wine

fotogaléria k tomuto článku:


2011_shakespeare_memorial_001.jpg2011_shakespeare_memorial_002.jpg2011_shakespeare_memorial_003.jpg2011_shakespeare_memorial_004.jpg2011_shakespeare_memorial_005.jpg2011_shakespeare_memorial_006.jpg2011_shakespeare_memorial_007.jpg
2011_shakespeare_memorial_008.jpg2011_shakespeare_memorial_009.jpg2011_shakespeare_memorial_010.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Drahoslava Rapantová, Eva Babejová,

Obed zajtra

Polievka: Vidiecka A:1
1.Kurací steak s Nivovou omáč., opek. zemiaky A:1,7
2.Šišky s ovocnou penou A:1,3,7
3.Cestovinový šalát s krabími tyčinkami A:1,4,7
4.Kurací steak, čerstvá zelenina A:1
5.Námornícke bravčové soté, ryža, šalát A:1,3
Diéta:Námornícke bravčové soté, ryža, kapustový šalát
Polievka 2:Karfiolová so zeleninou A:9
7.Kuracie kung pao s ryžou, kapust. šalát A:5,6
8.Bravčový obrátený rezeň , zemiaky, cvikla A:1,3

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI