1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z anglického jazyka

12. decembra 2011 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka.

Študenti súťažili v troch kategóriách:
kategória 1A: piataci, šiestaci, príma
kategória 1B: tercia, kvarta
kategória 1C: anglofónni študenti (tí, ktorí boli viac ako dva mesiace v anglicky hovoriacej krajine)

Školského kola olympiády sa zúčastnilo 25 študentov. V každej kategórii absolvovali dve kolá: písomný test, ktorý pozostával z gramatickej časti, počúvania textu s porozumením a čítania textu s porozumením a ústnu časť, v ktorej skúšajúci viedli so študentmi situačné dialógy. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť anglickej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

kategória 1A (1.SG):
1.miesto: Oravkin Richard, E
2.miesto: Hrinko Adam, F
3.miesto: Petra Laszasova, F

kategória 1A (SZŠ):
1.miesto: Čermák Michal, C
2.miesto: Rečková Veronika, B
3.miesto: Mandová Kristína, C

kategória 1B:
1.miesto: Sándorová Simona, V
2.miesto: Beňová Martina, U
3.miesto: Fabšíková Nina, U

kategória 1C:
1.miesto: Podstavek Dano, V
2.miesto: Topoľská Rebecca, U
3.miesto: Ščepán Samuel, V

Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku sa konalo 17.1.2012 v ZŠ Rajčianska, Bratislava. Naše školy (1sg a SZŠ) reprezentovali víťazi školského kola v jednotlivých kategóriách a v obvodnom kole sa umiestnili nasledovne:

Richard Oravkin (1sg, Idols) v kategórii 1A (prima - tercia, piataci - siedmaci) sa v obvodnom kole umiestnil na druhom mieste, pričom bol v danej kategórii najmladší.
Simonka Sándorová (1sg, Vikings) skončila na 3. mieste v kategórii 1B (tercia - kvarta).
SZŠ na obvodnom kole reprezentoval Michal Čermák v kategórii 1A.

Zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme.



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Drahoslava Rapantová, Eva Babejová,

Obed zajtra

Polievka: Vidiecka A:1
1.Kurací steak s Nivovou omáč., opek. zemiaky A:1,7
2.Šišky s ovocnou penou A:1,3,7
3.Cestovinový šalát s krabími tyčinkami A:1,4,7
4.Kurací steak, čerstvá zelenina A:1
5.Námornícke bravčové soté, ryža, šalát A:1,3
Diéta:Námornícke bravčové soté, ryža, kapustový šalát
Polievka 2:Karfiolová so zeleninou A:9
7.Kuracie kung pao s ryžou, kapust. šalát A:5,6
8.Bravčový obrátený rezeň , zemiaky, cvikla A:1,3

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI