1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Shakespeare Memorial 2012

Dňa 29.novembra 2012 sa uskutočnil už 17. ročník školského kola súťaže v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby v anglickom jazyku.

Zúčastnilo sa 31 recitátorov v štyroch kategóriách. Veľmi nás potešilo zastúpenie najmladších žiakov prvého stupňa, ktorí podali veľmi vyrovnané výkony a naozaj bolo ťažké vybrať najlepších. Pekný výber poézie aj prózy prezentovali študenti v 1., 2. a 3. kategórii, kde už rozdiely v prezentáciách boli viditeľné a veľmi príjemne nás prekvapili aj študenti, ktorí sa predstavili vlastnou tvorbou, ktorá mala veľmi vysokú úroveň a všetky ich práce sa určite objavia v najbližšom zborníku prác našich študentov.
Ďakujeme všetkým za pekné výkony a príjemné doobedie, ktoré sme strávili v zajatí krásneho slova.

Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu na celoslovenskom kole tejto súťaže dňa 5.12.2012 v Zichyho paláci, ktorý organizuje naša škola.

Výsledková listina recitačnej súťaže Shakespeare Memorial – 29.11.2012.

Kategória „Benjamins“

Poézia:
1.miesto - Gregor Kočan 4.A
2.miesto - Oliver Pučík 4.A , Alexander Herceg 3.D
3.miesto – Viktória Vargicová 2.G., Matúš Jonaštík 2.G

Próza:
1.miesto - Martin Štepánek 3.D
2.miesto - Dávid Ormandy 4.A
3.miesto - Leonard Mohňanský 4.A, Lucia Simonidesová 3.D

1.kategória- príma, sekunda, 5.roč.,6.roč.

Poézia:
1.miesto - Matej Martinák I - sekunda
2.miesto - Karolína Jakubcová I - sekunda
3.miesto - Timo Kovačka I - sekunda

Próza:
1.miesto - Klára Kaminská I - sekunda
2.miesto - Zuzana Kollárová L - príma
3.miesto - Paulína Máčajová I - sekunda

2.kategória - tercia, kvarta, 7.roč, 8.roč.

Poézia:
1.miesto – Mária Pupáková 8.B
2.miesto – Michal Gižický 8.B
3.miesto – Daniela Sláviková F - tercia

Próza:
1.miesto – Veronika Rečková 8.B
2.miesto – Romana Černáková F-tercia
3.miesto – Oliver Arnold F-tercia

3.kategória - kvinta - oktáva

Poézia:
1.miesto – Dorota Sauerová S - sexta

Próza:
1.miesto- Barbora Husáriková R - septima
2.miesto – Marek Tomeček S - sexta
3.miesto – Nina Fabšíková U - kvinta

Kategória „Creative writing“ – samostatná tvorba

1.miesto – Martina Beňová U - kvinta
2.miesto – Dávid Paška F - tercia
3.miesto – Jakub Matisko I - sekunda

fotogaléria k tomuto článku:


2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_001.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_002.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_003.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_004.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_005.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_006.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_007.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_008.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_009.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_010.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_011.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_012.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_013.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_014.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_015.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_016.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_017.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_018.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_019.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Miroslav Rapant,

Obed zajtra

Polievka: Slepačia s niťovkami A:1,9
1.Fašírka, paradajková kapusta, chlieb A:1,3,7
2.Makové rezance A:1,7
3.Neapolský cestovinový šalát A:1,7
4.Fašírka, čerstvá zelenina A:1,3,7
5.Kuracie mäso na pražský spôsob, ryža A:1,3,10
Diéta:Makové rezance
Polievka 2:Paradajková s ryžou A:9
7.Bravčové na rasci, varené zemiaky, šalát
8.Slivkové zemiak. knedle s maslom a strúh. A:1,3,7

Kalendár

23.04.2018
1. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.04.2018
15.00 – STRETNUTIE TRIEDNYCH
24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI