1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Shakespeare Memorial 2012

Dňa 29.novembra 2012 sa uskutočnil už 17. ročník školského kola súťaže v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby v anglickom jazyku.

Zúčastnilo sa 31 recitátorov v štyroch kategóriách. Veľmi nás potešilo zastúpenie najmladších žiakov prvého stupňa, ktorí podali veľmi vyrovnané výkony a naozaj bolo ťažké vybrať najlepších. Pekný výber poézie aj prózy prezentovali študenti v 1., 2. a 3. kategórii, kde už rozdiely v prezentáciách boli viditeľné a veľmi príjemne nás prekvapili aj študenti, ktorí sa predstavili vlastnou tvorbou, ktorá mala veľmi vysokú úroveň a všetky ich práce sa určite objavia v najbližšom zborníku prác našich študentov.
Ďakujeme všetkým za pekné výkony a príjemné doobedie, ktoré sme strávili v zajatí krásneho slova.

Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu na celoslovenskom kole tejto súťaže dňa 5.12.2012 v Zichyho paláci, ktorý organizuje naša škola.

Výsledková listina recitačnej súťaže Shakespeare Memorial – 29.11.2012.

Kategória „Benjamins“

Poézia:
1.miesto - Gregor Kočan 4.A
2.miesto - Oliver Pučík 4.A , Alexander Herceg 3.D
3.miesto – Viktória Vargicová 2.G., Matúš Jonaštík 2.G

Próza:
1.miesto - Martin Štepánek 3.D
2.miesto - Dávid Ormandy 4.A
3.miesto - Leonard Mohňanský 4.A, Lucia Simonidesová 3.D

1.kategória- príma, sekunda, 5.roč.,6.roč.

Poézia:
1.miesto - Matej Martinák I - sekunda
2.miesto - Karolína Jakubcová I - sekunda
3.miesto - Timo Kovačka I - sekunda

Próza:
1.miesto - Klára Kaminská I - sekunda
2.miesto - Zuzana Kollárová L - príma
3.miesto - Paulína Máčajová I - sekunda

2.kategória - tercia, kvarta, 7.roč, 8.roč.

Poézia:
1.miesto – Mária Pupáková 8.B
2.miesto – Michal Gižický 8.B
3.miesto – Daniela Sláviková F - tercia

Próza:
1.miesto – Veronika Rečková 8.B
2.miesto – Romana Černáková F-tercia
3.miesto – Oliver Arnold F-tercia

3.kategória - kvinta - oktáva

Poézia:
1.miesto – Dorota Sauerová S - sexta

Próza:
1.miesto- Barbora Husáriková R - septima
2.miesto – Marek Tomeček S - sexta
3.miesto – Nina Fabšíková U - kvinta

Kategória „Creative writing“ – samostatná tvorba

1.miesto – Martina Beňová U - kvinta
2.miesto – Dávid Paška F - tercia
3.miesto – Jakub Matisko I - sekunda

fotogaléria k tomuto článku:


2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_001.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_002.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_003.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_004.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_005.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_006.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_007.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_008.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_009.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_010.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_011.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_012.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_013.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_014.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_015.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_016.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_017.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_018.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_019.jpg



Dnes sa supluje za:

Drahoslava Rapantová, Jozef Marek, Katarína Kučerová, Miroslav Rapant, Zuzana Jankovičová,

Kalendár

20.09.2019
12. ročník futsalového turnaja
23.09.2019
1. stretnutie záujemcov o DofE
23.09.2019
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
23.09 - 27.09.2019
ŠvP Zaježová 4.T
25.09.2019
Župný športový deň
do 27.09.2019
triedni a konzultanti projektov KNABCDS odovzdajú zoznam projektov
do 27.09.2019
odovzdanie podkladov projektov konzultantom – KNABCDS
28.09 - 04.10.2019
Expedícia Slovensko GU
do 30.09.2019
podanie maturitnej prihlášky
00.10.2019
__________OKTÓBER__________
02.10.2019
Nezábudky 1.C, 1.D,S
07.10.2019
15.00 MZ 1.stupeň
08.10.2019
Stretnutie ALUMNI v klube 1SG
do 09.10.2019
pripraviť pozvánky na rodičko
do 11.10.2019
1. priebežné testy – HLKNABCDS
14.10.2019
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
15.10.2019
STRETNUTIE S RODIČMI: 4.H,L,3.K,N,2.A,B,1.C,1.D,S,5.P,8.J,9.G,F,O,Z,M,V,U + projekt SJ: F (pódium), Aj: M (pódium), Aj: V (štud.)
do 17.10.2019
ABCDS odovzdať projekty + resumé