1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Shakespeare Memorial 2012

Dňa 29.novembra 2012 sa uskutočnil už 17. ročník školského kola súťaže v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby v anglickom jazyku.

Zúčastnilo sa 31 recitátorov v štyroch kategóriách. Veľmi nás potešilo zastúpenie najmladších žiakov prvého stupňa, ktorí podali veľmi vyrovnané výkony a naozaj bolo ťažké vybrať najlepších. Pekný výber poézie aj prózy prezentovali študenti v 1., 2. a 3. kategórii, kde už rozdiely v prezentáciách boli viditeľné a veľmi príjemne nás prekvapili aj študenti, ktorí sa predstavili vlastnou tvorbou, ktorá mala veľmi vysokú úroveň a všetky ich práce sa určite objavia v najbližšom zborníku prác našich študentov.
Ďakujeme všetkým za pekné výkony a príjemné doobedie, ktoré sme strávili v zajatí krásneho slova.

Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu na celoslovenskom kole tejto súťaže dňa 5.12.2012 v Zichyho paláci, ktorý organizuje naša škola.

Výsledková listina recitačnej súťaže Shakespeare Memorial – 29.11.2012.

Kategória „Benjamins“

Poézia:
1.miesto - Gregor Kočan 4.A
2.miesto - Oliver Pučík 4.A , Alexander Herceg 3.D
3.miesto – Viktória Vargicová 2.G., Matúš Jonaštík 2.G

Próza:
1.miesto - Martin Štepánek 3.D
2.miesto - Dávid Ormandy 4.A
3.miesto - Leonard Mohňanský 4.A, Lucia Simonidesová 3.D

1.kategória- príma, sekunda, 5.roč.,6.roč.

Poézia:
1.miesto - Matej Martinák I - sekunda
2.miesto - Karolína Jakubcová I - sekunda
3.miesto - Timo Kovačka I - sekunda

Próza:
1.miesto - Klára Kaminská I - sekunda
2.miesto - Zuzana Kollárová L - príma
3.miesto - Paulína Máčajová I - sekunda

2.kategória - tercia, kvarta, 7.roč, 8.roč.

Poézia:
1.miesto – Mária Pupáková 8.B
2.miesto – Michal Gižický 8.B
3.miesto – Daniela Sláviková F - tercia

Próza:
1.miesto – Veronika Rečková 8.B
2.miesto – Romana Černáková F-tercia
3.miesto – Oliver Arnold F-tercia

3.kategória - kvinta - oktáva

Poézia:
1.miesto – Dorota Sauerová S - sexta

Próza:
1.miesto- Barbora Husáriková R - septima
2.miesto – Marek Tomeček S - sexta
3.miesto – Nina Fabšíková U - kvinta

Kategória „Creative writing“ – samostatná tvorba

1.miesto – Martina Beňová U - kvinta
2.miesto – Dávid Paška F - tercia
3.miesto – Jakub Matisko I - sekunda

fotogaléria k tomuto článku:


2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_001.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_002.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_003.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_004.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_005.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_006.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_007.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_008.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_009.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_010.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_011.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_012.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_013.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_014.jpg
2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_015.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_016.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_017.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_018.jpg2012_shakespeares_memorial_skolske_kolo_019.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniel Pollák, Eva Drozdová, Ewa Marková, Mária Smreková, Michal Torma, Zuzana Jankovičová,Lucas Sprouse,

Obed v pondelok

Polievka: Tekvicová A:1,7
1.Španielsky vtáčik, ryža, šalát A:1,3
2.Ryžový nákyp A:1,3,7
3.Letný šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Španielsky vtáčik, dusená zelenina A:1,3
5.Farebné kuracie mäso, cestovina A:1
Diéta:Farebné kuracie mäso, cestovina
Polievka 2:Brokolicová krémová A:7
7.Br. stehno hamburské, cestovina A:1,3,7
8.Špagety s paradajkovou omáčkou, syr A:1,7

Kalendár

09.01 - 19.01.2018
záverečné testy RFEIHLKN
23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ
18.02 - 23.02.2018
lyžiarsky kurz 8.C, 8.D, S, Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso