1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

3. decembra 2012 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

Študenti súťažili v kategóriách:

Kategória 2C - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2E- príma až kvarta

V každej kategórii absolvovali študenti tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória: 2.C

1. Natália Okáliová, P

Víťazka kategórie 2.C nás bude reprezentovať v krajskom kole!

Kategória 2.A:

1. Rebeka Tešlárová, S
2. Jakub Krátky, T

Kategória: 2.B

1. Alexander Šulík, O
2. Martin Vavrinec, N
3. Martin Považan, N

Víťazi 2.A a 2.B nás budú reprezentovať v obvodnom kole!

Kategória 2.E :

1. Veronika Rečková, 8.B
2. Adam Oríšek, F
3. Patrik Doležal, F

Všetkým žiakom ďakujeme za záujem a hodnotné výkony a víťazom držíme palce!



Dnes sa supluje za:

Alžbeta Nosková, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová, Dagmara Ľahká, Dana Jančinová, Eva Drozdová, Eva Jahelková, Ewa Marková, Ján Žabka, Jana Šmahovská, Jana Šutriepková, Joshua Ruggiero, Katarína Kučerová, Lucas Sprouse, Lukáš Petrík, Mária Šibalová, Marta Soľáková, Michal Torma, Nyall Frye, Pavol Cesnak, Terézia Hochelová, Viera Chytilová,

Kalendár

25.10 - 27.10.2021
prezentácie projektov SCDUGVJ
26.10.2021
Halloween
28.10 - 29.10.2021
jesenné prázdniny
do 30.10.2021
prednáška o darcovstve krvi ABCDS (MiroR)
00.11.2021
__________NOVEMBER__________
02.11.2021
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
04.11.2021
1. štvrťročný test M – F,O,Z,M
05.11.2021
SCD odovzdanie projektových príspevkov do zborníka
do 05.11.2021
Olympiáda Sj školské kolo (Ivona, Tereza)
do 08.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov UGVJ (+% do eŽK)
08.11.2021
1. štvrťročný test SJ – F,O,Z,M
09.11.2021
Ekoexkurzia V po 2.h Jurský Šúr
09.11 - 11.11.2021
PEEP Science Holandsko - online (KatkaK, Evina)
10.11.2021
DOD 1.ročník SZŠ (Silvia)
12.11.2021
Ekoexkurzia J po 2.h Jurský Šúr
13.11.2021
stužková BEETLES (Barbora)
do 15.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov SCD (+% do eŽK)
18.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 1.L, 2.I, 3.E, 4.R
do 19.11.2021
školské kolo Aj olympiády (MišoT, Lucas, Josh)
do 22.11.2021
školské kolo Nj olympiády (Danka, Dagmara)
23.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 6.T, O + projekty: Aj 6.T (MišoT, Petra) - pódium, Aj O (Nyall, MiroR) - študovňa
24.11.2021
školské kolo Shakespearov pamätník (Lucas, Zuzka)