1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

3. decembra 2012 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

Študenti súťažili v kategóriách:

Kategória 2C - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2E- príma až kvarta

V každej kategórii absolvovali študenti tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória: 2.C

1. Natália Okáliová, P

Víťazka kategórie 2.C nás bude reprezentovať v krajskom kole!

Kategória 2.A:

1. Rebeka Tešlárová, S
2. Jakub Krátky, T

Kategória: 2.B

1. Alexander Šulík, O
2. Martin Vavrinec, N
3. Martin Považan, N

Víťazi 2.A a 2.B nás budú reprezentovať v obvodnom kole!

Kategória 2.E :

1. Veronika Rečková, 8.B
2. Adam Oríšek, F
3. Patrik Doležal, F

Všetkým žiakom ďakujeme za záujem a hodnotné výkony a víťazom držíme palce!



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková,

Obed dnes

Polievka: Tekvicová A:1,7
1.Španielsky vtáčik, ryža, šalát A:1,3
2.Ryžový nákyp A:1,3,7
3.Letný šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Španielsky vtáčik, dusená zelenina A:1,3
5.Farebné kuracie mäso, cestovina A:1
Diéta:Farebné kuracie mäso, cestovina
Polievka 2:Brokolicová krémová A:7
7.Br. stehno hamburské, cestovina A:1,3,7
8.Špagety s paradajkovou omáčkou, syr A:1,7

Kalendár

23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ
18.02 - 23.02.2018
lyžiarsky kurz 8.C, 8.D, S, Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso