1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Shakespeare Memorial 2012 - 17. ročník celoslovenské kolo

Celoslovenské kolo 17. ročníka Shakespeare Memorial prebehlo v priestoroch Zichyho paláca 5. decembra 2012.

Zúčastnilo sa ho 12 bratislavských gymnázií ( z toho 3 súkromné), gymnázium Malacky a 10 gymnázií z východného Slovenska. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 66 študentov.
Všetkým pedagógom a študentom ďakujeme za ich prácu, motiváciu a snahu o zdokonaľovanie sa v prednese anglicky písanej poézie, prózy aj vlastnej tvorby.

1. kateg.: poézia (študenti prímy a sekundy)
porota: Zuzana Gašparíková Dr, G Pankúchová BA
Mgr Martina Mikuličová, G Malacky

1. miesto: Adriana Chorvátová, Spoj. škola Tilgnerová BA
2. miesto: Matej Martinák, 1 SG, Bajkalská BA
3. miesto: Matej Rendoš, G Trebišovská KE

4. Viktória Mrázková, SG Dneperská KE
5. Veronika Krišáková, GMRS KE
6. Daniela Drinková, G Malacky
6. Andrea Polakovičová, G Hubeného BA
7. Barbora Bachanová, G F.G.Lorcu BA
7. Ema Jaboreková, SC Mercury
8. Liliana Hnatová, SpMNDaG BA
9. Alexander Sandberg, SG Česká BA
9. Lenka Slížiková, G L.Sáru BA

2. kateg.: próza (študenti prímy a sekundy)
porota: Zuzana Gašparíková Dr, G Pankúchová BA
Mgr Martina Mikuličová, G Malacky

1. miesto: Zuzana Mačicová, Spoj. š. Tilgnerová BA
2. miesto: Ema Šalgovičová, G L.Sáru BA
3. miesto: Klára Kaminská, 1 SG, Bajkalská BA

4. Kristián Tomčo, G Trebišovská KE
4. Alexandra Zetková, G Malacky
5. Petra Filipovičová, G F.G.Lorcu BA
6. Andrea Blahová, G Hubeného BA
7. Filip Hajduček, GMRŠ KE

Henrik Sandberg SG Česká, BA diskvalifikovaný – čítal

3. kateg.: poézia (študenti tercie a kvarty)
porota: Mgr. I.Melichová, SG Dneperská, KE
Ing J. Červeňová, Spoj. š. Tilgnerová BA

1. miesto Martina Janičková, G Š Moyzesa, Moldava n/Bodvou
2. miesto Tamara Gašparová, G L.Sáru, BA
3. miesto Sára Ondášová, G Javorová, Spišská N.Ves

4. Mária Pupáková, 1SG Bajkalská BA
5. Martina Ábelová, G Pankúchová BA
5. Alexandra Mytníková, SG Mercury BA
6. Matej Benčík, ŠpMNDaG BA
7. Michaela Meňhartová, G Malacky
8. Natália Juríková, G Tilgnerová BA

4.kateg.: próza (študenti tercie a kvarty)
porota: Mgr. I.Melichová, SG Dneperská, KE
Ing J. Červeňová, Spoj. š. Tilgnerová BA

1. miesto Viktória Zbojánová, GMRŠ KE
2. miesto Veronika Rečková, 1 SG Bajkalská, BA
3. miesto Bianka Bucková, G Pankúchová BA

4. Katarína Tkáčová, SG Dneperská, KE
4. Alexandra Kremničanová, G L.Sáru BA

5. kateg.: poézia (študenti kvinty až oktávy, 1 až 4 rocník štvorročné gymn.)
porota: Raub Murray , SG Česká, BA (native speaker)
Nyall Frye, 1SG Bajkalská BA (native speaker)

1. miesto Michaela Čavargová, Evanjelické lyc. BA
2. miesto Lucia Kramárová, SpMNDaG BA
3. miesto Dominika Dvorecká, SG Česká, BA

4. Mária Schumerová, G P.Horova, Michalovce
5. Szabolcs Czáboczký, G a ZŠ Š.Máraiho, KE
5 Ema Červeňová, G Biliková BA
6 András Tuba, ZŠ a G s VJM Dunajská BA 7. Lucia Demeterová, G Pankúchová BA
8 Matej Szalay, SG Mercury BA
8. Laura Štiglicová, G F.G.Lorcu BA
9. Dorota Sauerová, 1SG Bajkalská, BA
10. Maximilián Sobek, G J.Hronca BA
11. Karolína Smreková, G Malacky

6. kateg.: próza (študenti kvinty až oktávy, 1 až 4 ročník štvorročné gymn.)
porota: Raub Murray , SG Česká, BA (native speaker)
Nyall Frye, 1SG Bajkalská BA (native speaker)

1. miesto Jakub Križko, G T.Akvinského KE
2. miesto Attila Suszter, G Kráľovský Chlmec
3. miesto Petra Zaťková, G Pankúchová BA

4. Jakub Novanský, G Hubeného BA
5. Samuel Uher, G Malacky
6. Karolína Žakovičová, SG Česká BA
7. Barbora Husáriková, 1 SG Bajkalská, BA
8. Dagmar Szitas, SG Mercury BA
9. Katarína Redhammerová, G J.Hronca BA
10 Imrich Nagy, G F.G.Lorcu BA
10 Veronika Pažická, SpMNDaG BA

Marco Németh ZŠ a G s VJM Dunajská BA diskvalifikovaný - čítal

7. kateg: vlatná tvorba
porota: Mgr. I.Melichová, SG Dneperská, KE
Ing J. Červeňová, Spoj. š. Tilgnerová BA

1. miesto Tajana Hevesiová, G Biliková, BA
2. miesto Annamária Janeková, G L.Sáru BA
3. miesto Martina Beňová, 1SG Bajkalská BA

4. Róbert Letenyei (próza), G F.G.Lorcu BA
5. Miroslav Hájek, G Hubeného BA
6. Petra Kukučková, G F.G.Lorcu
6. Róbert Letenyei (poézia), G F.G.Lorcu BA
6. Zuzana Sapaková, SG Česká BA



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Miroslav Rapant,

Obed zajtra

Polievka: Slepačia s niťovkami A:1,9
1.Fašírka, paradajková kapusta, chlieb A:1,3,7
2.Makové rezance A:1,7
3.Neapolský cestovinový šalát A:1,7
4.Fašírka, čerstvá zelenina A:1,3,7
5.Kuracie mäso na pražský spôsob, ryža A:1,3,10
Diéta:Makové rezance
Polievka 2:Paradajková s ryžou A:9
7.Bravčové na rasci, varené zemiaky, šalát
8.Slivkové zemiak. knedle s maslom a strúh. A:1,3,7

Kalendár

23.04.2018
1. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.04.2018
15.00 – STRETNUTIE TRIEDNYCH
24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI