1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

Dňa 13. a 21. februára 2013 sa na našej škole konali školské kolá súťaže v umeleckom prednese - Hviezdoslavov Kubín.

Tohtoročných školských kôl sa zúčastnilo 42 študentov, ktorí svoje recitátorské nadanie predviedli v troch kategóriách. V rámci každej kategórie sú rozdelené disciplíny poézia a próza.
I.kategória – deti 2. – 4. triedy základných škôl: (4.A, 3.D, 2.J)
II. kategória – deti 5. – 7. triedy ZŠ a I. – III. ročníka osemročných gymnázií (5.K, 6.H, 7. E, príma L, sekunda I, tercia F, tercia C)
v III. kategórii – deti 8. – 9. triedy ZŠ a IV. – V. ročníka osemročných gymnázií (8.B, kvinty U, V) – sa nikto nezapojil
IV. kategória – mládež stredných škôl a VI. – VIII. ročníka osemročných gymnázií (sexta S, T, septima P, R, oktáva O, N)

Porota, ktorej členmi boli Magdaléna Krchlíková, Ivona Havelková a Viera Dršková, si každého súťažiaceho pozorne vypočula a dospela k takýmto výsledkom:

I.kategória :

Poézia:
1. miesto Branislav Hitzinger, 4.A a Lukáš Lipka, 4.A
2. miesto Emma Sekulová, 4.A
3. miesto Oliver Murcín, 4.A

Próza:
1. miesto Viktória Vargicová, 2.G
2. miesto Juraj Krajčík, 3.D a David Ormandy, 4.A
3. miesto Nina Habániková, 2.G

II. kategória :

Poézia:
1. miesto Matej Martinák, I
2. miesto Klára Hulíková, 5.K
3. miesto Frederika Malichová, L

Próza:
1. miesto Lucia Lichvárová, 6.H
2. Miesto Iveta Hanzenová, 7.E
3. miesto Klára Kaminská, I a Samuel Husárik, 5.K

IV. kategória :
Próza:

1. miesto Barbora Husáriková, R

Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme palce v obvodnom kole!

fotogaléria k tomuto článku:


2013_ants_hviezdoslavov_kubin_001.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_002.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_003.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_004.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_005.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_006.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_007.jpg
2013_ants_hviezdoslavov_kubin_008.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_009.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_010.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_011.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_012.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_013.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_014.jpg
2013_ants_hviezdoslavov_kubin_015.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_016.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_017.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_018.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_019.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_020.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_021.jpg
2013_ants_hviezdoslavov_kubin_022.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_023.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_024.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_025.jpg2013_ants_hviezdoslavov_kubin_026.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_001.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_002.jpg
2013_hviez_kubin_sk_kolo_003.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_004.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_005.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_006.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_007.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_008.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_009.jpg
2013_hviez_kubin_sk_kolo_010.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_011.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_012.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_013.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_014.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_015.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_016.jpg
2013_hviez_kubin_sk_kolo_017.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_018.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_019.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_020.jpg2013_hviez_kubin_sk_kolo_021.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Eva Babejová,

Obed dnes

Polievka: Slepačia s niťovkami A:1,9
1.Fašírka, paradajková kapusta, chlieb A:1,3,7
2.Makové rezance A:1,7
3.Neapolský cestovinový šalát A:1,7
4.Fašírka, čerstvá zelenina A:1,3,7
5.Kuracie mäso na pražský spôsob, ryža A:1,3,10
Diéta:Makové rezance
Polievka 2:Paradajková s ryžou A:9
7.Bravčové na rasci, varené zemiaky, šalát
8.Slivkové zemiak. knedle s maslom a strúh. A:1,3,7

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI