1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

18. ročník Shakespeare Memorial

Dňa 28.novembra 2012 sa uskutočnil 18. ročník školského kola súťaže v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby v anglickom jazyku.

Tento rok sa zúčastnilo 40 recitátorov v šiestich kategóriách. Porotkyne Hanka Cifrová a Zuzka Jankovičová boli príjemne prekvapené výberom textov aj úrovňou vlastnej tvorby. Ďakujeme všetkým za pekné výkony a príjemné doobedie, ktoré sme strávili v zajatí krásneho slova.
Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu na celoslovenskom kole tejto súťaže dňa 4.12.2012 v Zichyho paláci.
Výsledková listina recitačnej súťaže Shakespeare Memorial 2013:

1.kategoria próza, študenti 5-6 r. ZŠ a primy a sekundy osemročné gymnázium
1.miesto: Ormandy David A1
2.miesto: Viszt Laura A2
3.miesto: Kočan Gregor A1
4.miesto: Major Roderika N1
5.miesto: Malichová Frederika L1
6.miesto: Kollárová Zuzka L1

2.kategoria poézia, študenti 5-6 r.ZŠ a primy a sekundy osemročné gymnázium
1.miesto: Hulíková Klára K1
2.miesto: Husárik Samo K2
3.miesto: Porubčanová Lenka L1 a Hitzinger Braňo A1
4.miesto: Kollár Libor N1 a Kreutzová Olivia L2
5.miesto: Malaschitz Oskar K2
6.miesto: Ondriš Michal A2
7.miesto: Lipka Lukáš A2, Brozmanová Terka L2 a Mohnanská Sára K1
8.miesto: Pavlová Ivana N2
9.miesto Žembová lenka N2

3.kategoria próza, študenti 7-9. Ročnika ZŠ a kvarty a kvinty osemročných gymnázií
1.miesto: Sláviková Danka F2
2.miesto Lichvárová Lucia H
3.miesto Ferková Ľubka F2
4.miesto Melioris Patrik H1 a Dobó Barbora E1

4.kategoria poézia, študenti 7-9. Ročnika ZŠ a kvarty a kvinty osemročných gymnázií
1.miesto : Martinák Matej
2.miesto: Pupáková Mária B1 a Gortha Richard B2
3.miesto: Plesník Samuel E1
4.miesto: Poláková Táňa F2 a Kuhn Nikol E1
5.miesto: Rakovský Adam B2
6.miesto: Arnold Oliver F1
7.miesto: Černáková Romana F2
8.miesto: Nováková Adriana H2
9.miesto: Hozánk Michal H2 a Golianová Ivana E2
10.miesto: Neuwirthová Paula C1

5.kategoria – próza študenti sexty až oktávy osemročných gymnázií
1. miesto: Barbora Husáriková R

Vlastná tvorba:
Juniori: Carla Aganbegovičová K1
Seniori: Martina Beňová U

fotogaléria k tomuto článku:


2013_shakespeare_001.jpg2013_shakespeare_002.jpg2013_shakespeare_003.jpg2013_shakespeare_004.jpg2013_shakespeare_005.jpg2013_shakespeare_006.jpg2013_shakespeare_007.jpg
2013_shakespeare_008.jpg2013_shakespeare_009.jpg2013_shakespeare_010.jpg2013_shakespeare_011.jpg2013_shakespeare_012.jpg2013_shakespeare_013.jpg2013_shakespeare_014.jpg
2013_shakespeare_015.jpg2013_shakespeare_016.jpg2013_shakespeare_017.jpg2013_shakespeare_018.jpg2013_shakespeare_019.jpg2013_shakespeare_020.jpg2013_shakespeare_021.jpg
2013_shakespeare_022.jpg



Dnes sa supluje za:

Andrea Gálová, Daniel Pollák, Daniela Lahvičková, Drahoslava Rapantová, Eva Babejová, Eva Drozdová, Ivica Baratková, Ján Žabka, Katarína Kučerová, Lucas Sprouse, Michal Torma, Miroslav Husák, Peter Kučera, Viera Chytilová,

Obed zajtra

Polievka: Slepačia s niťovkami A:1,9
1.Pečené bravčové mäso, dus. kapusta, knedľa A:1,3,7
2.Špagety s kečupom a syrom A:1,7
3.Jarný šalát s olivami A:1,7
4.Pečené bravčové mäso, dusená zelenina A:1,3,7
5.Kuracie soté, ryža, šalát z činskej kapusty A:1
Diéta:Kuracie soté, ryža, šalát z činskej kapusty

Kalendár

16.10.2018
STRETNUTIE S RODIČMI + Oslava 100. výročia vzniku ČSR: 4.E,I,3.H,L,2.K,N,1.A,B,5.O,7.J,8.G,9.C,9.D,Z,M,V,U,S + projekt AJ - študovňa: U, SJ: 5.O
do 18.10.2018
HL odovzdanie príspevkov do zborníka za skupinu (definitívna verzia)
do 18.10.2018
KNAB odovzdať projekty + resumé
22.10 - 23.10.2018
príprava prezentácií HLKNAB
24.10 - 26.10.2018
prezentácie projektov HLKNAB
25.10.2018
Halloween MZO
27.10.2018
Stužková ELKS
29.10.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
30.10.2018
sviatok
31.10 - 02.11.2018
jesenné prázdniny
00.11.2018
__________NOVEMBER_________
01.11 - 02.11.2018
jesenné prázdniny
08.11.2018
1. štvrťročný test M – 9.C,9.D,S,8.G,U
08.11.2018
DOD 1.ročník SZŠ
12.11.2018
15.00 MZ SZŠ 1.stupeň
12.11.2018
1. štvrťročný test SJ – 9.C,9.D,S,8.G,U
14.11.2018
Olympiáda Sj školské kolo