1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

18. ročník Shakespeare Memorial

Dňa 28.novembra 2012 sa uskutočnil 18. ročník školského kola súťaže v prednese poézie, prózy a vlastnej tvorby v anglickom jazyku.

Tento rok sa zúčastnilo 40 recitátorov v šiestich kategóriách. Porotkyne Hanka Cifrová a Zuzka Jankovičová boli príjemne prekvapené výberom textov aj úrovňou vlastnej tvorby. Ďakujeme všetkým za pekné výkony a príjemné doobedie, ktoré sme strávili v zajatí krásneho slova.
Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať školu na celoslovenskom kole tejto súťaže dňa 4.12.2012 v Zichyho paláci.
Výsledková listina recitačnej súťaže Shakespeare Memorial 2013:

1.kategoria próza, študenti 5-6 r. ZŠ a primy a sekundy osemročné gymnázium
1.miesto: Ormandy David A1
2.miesto: Viszt Laura A2
3.miesto: Kočan Gregor A1
4.miesto: Major Roderika N1
5.miesto: Malichová Frederika L1
6.miesto: Kollárová Zuzka L1

2.kategoria poézia, študenti 5-6 r.ZŠ a primy a sekundy osemročné gymnázium
1.miesto: Hulíková Klára K1
2.miesto: Husárik Samo K2
3.miesto: Porubčanová Lenka L1 a Hitzinger Braňo A1
4.miesto: Kollár Libor N1 a Kreutzová Olivia L2
5.miesto: Malaschitz Oskar K2
6.miesto: Ondriš Michal A2
7.miesto: Lipka Lukáš A2, Brozmanová Terka L2 a Mohnanská Sára K1
8.miesto: Pavlová Ivana N2
9.miesto Žembová lenka N2

3.kategoria próza, študenti 7-9. Ročnika ZŠ a kvarty a kvinty osemročných gymnázií
1.miesto: Sláviková Danka F2
2.miesto Lichvárová Lucia H
3.miesto Ferková Ľubka F2
4.miesto Melioris Patrik H1 a Dobó Barbora E1

4.kategoria poézia, študenti 7-9. Ročnika ZŠ a kvarty a kvinty osemročných gymnázií
1.miesto : Martinák Matej
2.miesto: Pupáková Mária B1 a Gortha Richard B2
3.miesto: Plesník Samuel E1
4.miesto: Poláková Táňa F2 a Kuhn Nikol E1
5.miesto: Rakovský Adam B2
6.miesto: Arnold Oliver F1
7.miesto: Černáková Romana F2
8.miesto: Nováková Adriana H2
9.miesto: Hozánk Michal H2 a Golianová Ivana E2
10.miesto: Neuwirthová Paula C1

5.kategoria – próza študenti sexty až oktávy osemročných gymnázií
1. miesto: Barbora Husáriková R

Vlastná tvorba:
Juniori: Carla Aganbegovičová K1
Seniori: Martina Beňová U

fotogaléria k tomuto článku:


2013_shakespeare_001.jpg2013_shakespeare_002.jpg2013_shakespeare_003.jpg2013_shakespeare_004.jpg2013_shakespeare_005.jpg2013_shakespeare_006.jpg2013_shakespeare_007.jpg
2013_shakespeare_008.jpg2013_shakespeare_009.jpg2013_shakespeare_010.jpg2013_shakespeare_011.jpg2013_shakespeare_012.jpg2013_shakespeare_013.jpg2013_shakespeare_014.jpg
2013_shakespeare_015.jpg2013_shakespeare_016.jpg2013_shakespeare_017.jpg2013_shakespeare_018.jpg2013_shakespeare_019.jpg2013_shakespeare_020.jpg2013_shakespeare_021.jpg
2013_shakespeare_022.jpg



Dnes sa supluje za:

dnes sa nesupluje

Aktuálne počasie na 1sg:

Teplota: 3.9 °C
Vlhkosť: 87 %
Tlak: 1008.76 hPa






Zdroj: meteo stanica 1sg

Kalendár

17.02 - 21.02.2020
jarné prázdniny
23.02 - 28.02.2020
lyžiarsky kurz JV, Kubínska Hoľa
do 28.02.2020
1 deň s Inf Praha - výber KN
00.03.2020
__________MAREC____________
01.03 - 06.03.2020
lyžiarsky kurz UG, Chopok
02.03.2020
Deň otvorených dverí – príma 8ročné, 1.ročník 4ročné
02.03.2020
15.00 MZ 1.stupeň
09.03.2020
15.00 – stretnutie vedúcich PK
16.03.2020
15.00 – STRETNUTIE UČITEĽOV
17.03.2020
LH maturitné písomky EČ,PFIČ SJ
do 18.03.2020
pripraviť pozvánky na rodičko
18.03.2020
LH maturitné písomky EČ,PFIČ AJ, NJ
19.03.2020
STRETNUTIE S RODIČMI 1.E, 2.R, 3.W, 4.T
19.03.2020
LH maturitné písomky EČ M
do 20.03.2020
1. priebežné testy – HLKNABCDS