1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

2. decembra 2013 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Študenti súťažili v kategóriách:

Kategória 1B - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2C- príma až kvarta

V každej kategórii absolvovali študenti tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória 1.B:
1. Klára Červeňanská
2. Caroline Gugliemetti
3. Katarína Gregorová

Kategória 2.A:
1. Daniel Podstavek
2. Simona Sándorová
3. Veronika Zákopčaníková

Kategória 2.B:
1. Rebeka Tešlárová
2. Samuel Pavol Trnovec
3. Veronika Sojková

Kategória 2.C:
1. Jasmína Veronika Jakušová
2. Lucia Zubaľová

Výhercom gratulujeme a držíme palce do postupových kôl!

fotogaléria k tomuto článku:


2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_001.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_002.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_003.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_004.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_005.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_006.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_007.jpg
2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_008.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_009.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_010.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_011.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_012.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_013.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_014.jpg
2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_015.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Eva Drozdová,

Obed dnes

Polievka: Gulášová A:1
1.Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka A:1,3,7
2.Pečené buchty s lekváromA:1,3,7
3.Kurací šalát s bulgurom A:1
4.Obed 4
5.Obed 5
Diéta:Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka
Polievka 2:Fazuľová so zeleninou a rezancami A:1,9
7.Moravský vrabec, dus. kapusta, knedľa A:1,7
8.Kuracie soté v zemiakovej placke, šalát A:1,3,7

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI