1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Olympiáda z nemeckého jazyka

2. decembra 2013 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Študenti súťažili v kategóriách:

Kategória 1B - germanofónni žiaci kvinty až oktávy
Kategória 2A – sexta a kvinta
Kategória 2B –oktáva a septima
Kategória 2C- príma až kvarta

V každej kategórii absolvovali študenti tri kolá: písomný test, slohové cvičenie zamerané na opis obrázku a ústnu časť, v ktorej bolo ich úlohou predniesť v nemčine súvislý príspevok na zadanú tému. Študenti sa snažili podať čo najlepšie výkony, preukázali znalosť nemeckej gramatiky aj šírku svojej slovnej zásoby.

Ocenení boli:

Kategória 1.B:
1. Klára Červeňanská
2. Caroline Gugliemetti
3. Katarína Gregorová

Kategória 2.A:
1. Daniel Podstavek
2. Simona Sándorová
3. Veronika Zákopčaníková

Kategória 2.B:
1. Rebeka Tešlárová
2. Samuel Pavol Trnovec
3. Veronika Sojková

Kategória 2.C:
1. Jasmína Veronika Jakušová
2. Lucia Zubaľová

Výhercom gratulujeme a držíme palce do postupových kôl!

fotogaléria k tomuto článku:


2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_001.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_002.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_003.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_004.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_005.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_006.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_007.jpg
2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_008.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_009.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_010.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_011.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_012.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_013.jpg2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_014.jpg
2013_olympiada_v_nemeckom_jazyku_015.jpg



Dnes sa supluje za:

Alžbeta Nosková, Andrea Gálová, Barbora Ulrichová, Dagmara Ľahká, Dana Jančinová, Eva Drozdová, Eva Jahelková, Ewa Marková, Ján Žabka, Jana Šmahovská, Jana Šutriepková, Joshua Ruggiero, Katarína Kučerová, Lucas Sprouse, Lukáš Petrík, Mária Šibalová, Marta Soľáková, Michal Torma, Nyall Frye, Pavol Cesnak, Terézia Hochelová, Viera Chytilová,

Kalendár

25.10 - 27.10.2021
prezentácie projektov SCDUGVJ
26.10.2021
Halloween
28.10 - 29.10.2021
jesenné prázdniny
do 30.10.2021
prednáška o darcovstve krvi ABCDS (MiroR)
00.11.2021
__________NOVEMBER__________
02.11.2021
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
04.11.2021
1. štvrťročný test M – F,O,Z,M
05.11.2021
SCD odovzdanie projektových príspevkov do zborníka
do 05.11.2021
Olympiáda Sj školské kolo (Ivona, Tereza)
do 08.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov UGVJ (+% do eŽK)
08.11.2021
1. štvrťročný test SJ – F,O,Z,M
09.11.2021
Ekoexkurzia V po 2.h Jurský Šúr
09.11 - 11.11.2021
PEEP Science Holandsko - online (KatkaK, Evina)
10.11.2021
DOD 1.ročník SZŠ (Silvia)
12.11.2021
Ekoexkurzia J po 2.h Jurský Šúr
13.11.2021
stužková BEETLES (Barbora)
do 15.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov SCD (+% do eŽK)
18.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 1.L, 2.I, 3.E, 4.R
do 19.11.2021
školské kolo Aj olympiády (MišoT, Lucas, Josh)
do 22.11.2021
školské kolo Nj olympiády (Danka, Dagmara)
23.11.2021
STRETNUTIE S RODIČMI 6.T, O + projekty: Aj 6.T (MišoT, Petra) - pódium, Aj O (Nyall, MiroR) - študovňa
24.11.2021
školské kolo Shakespearov pamätník (Lucas, Zuzka)