1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

Dňa 12. februára 2014 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v umeleckom prednese - Hviezdoslavov Kubín.

Tento rok sa zúčastnilo 46 študentov, ktorí svoje recitátorské nadanie predviedli v troch kategóriách. V rámci každej kategórie sú rozdelené disciplíny poézia a próza.
Porota, ktorej členmi boli Magdaléna Krchlíková a Ivona Havelková, si každého súťažiaceho pozorne vypočula a dospela k takýmto výsledkom:

II. kategória – deti 4. – 6. ročníka ZŠ a prímy – 1. ročníka osemročných gymnázií

Poézia (SZŠ: D, A, K)
1. miesto: Klára Hulíková
2. miesto: Andrej Majer
3. miesto: Oliver Pučík

Próza (SZŠ: D, A, K)
1. miesto: Gregor Kočan
2. miesto: Adam Kerekeš, Daniel Majer
3. miesto: Alenka Hanzenová, Samuel Husárik

Poézia (1SG: N)
1. miesto: Emma Mateovičová

Próza (1SG: N)
1. miesto: Ivana Pavlová
2. miesto: Emma Huňorová
3. miesto: Roderika Anna Major

III. kategória – deti 7. – 9. ročníka ZŠ a sekundy, tercie, kvarty – 2. – 4. ročníka osemročných gymnázií

Poézia (SZŠ: H, E, B)
1. miesto: Richard Gortha

Próza (SZŠ: H, E, B)
1. miesto: Lucia Lichvárová
3.Veronika Rečková

Poézia (1SG: L, I, C, F)
1. miesto: Matej Martinák
2. miesto: Jakub Macák

Próza (1SG: L, I, C, F)
1. miesto: Daniela Sláviková
3.miesto: Paula Máčajová

IV. kategória – mládež stredných škôl a 5. – 8. ročníka osemročných gymnázií

Próza (1SG: U, V, S, T, P, R)
1. miesto: Alexandra Smolinská
2. miesto: Barbora Husáriková

Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme palce v obvodnom kole!

fotogaléria k tomuto článku:


2014_skolske_kolo__h_kubin_001.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_002.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_003.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_004.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_005.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_006.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_007.jpg
2014_skolske_kolo__h_kubin_008.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_009.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_010.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_011.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_012.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_013.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_014.jpg
2014_skolske_kolo__h_kubin_015.jpg



Dnes sa supluje za:

Agáta Rarogiewiczová, Simona Stanová, Vladimír Záškvara,

Obed dnes

Polievka: Hovädzia s niťovkami A:1,9
1.Pečené bravčové mäso, ryža, uhorka A:1
2.Šošovicový prívarok, varené vajce, chlieb A:1,3
3.Sýty kapustový šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Pečené bravčové mäso, dusená zelenina A:1
5.Zemiakové placky plnené kuracím soté A:1,3,7
Diéta:Pečené bravčové mäso, ryža, uhorka

Kalendár

do 28.09.2018
odovzdanie podkladov projektov konzultantom – HLKNAB
28.09.2018
11. ročník futsálového turnaja
do 28.09.2018
podanie maturitnej prihlášky IE
00.10.2018
__________OKTÓBER__________
01.10.2018
15.00 STRETNUTIE UČITEĽOV ISCED2,3
03.10.2018
Nezábudky 1.A, B
12.10.2018
Stužková IDOLS
do 12.10.2018
1. priebežné testy – EIHLKNAB
15.10.2018
15.00 MZ SZŠ 1.stupeň
16.10.2018
STRETNUTIE S RODIČMI + Oslava 100. výročia vzniku ČSR: 4.E,I,3.H,L,2.K,N,1.A,B,5.O,7.J,8.G,9.C,9.D,Z,M,V,U,S + projekt AJ - študovňa: U, SJ: 5.O
do 18.10.2018
KNAB odovzdať projekty + resumé
do 18.10.2018
HL odovzdanie príspevkov do zborníka za skupinu (definitívna verzia)
22.10 - 23.10.2018
príprava prezentácií HLKNAB
24.10 - 26.10.2018
prezentácie projektov HLKNAB
25.10.2018
Halloween MZO