1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

Dňa 12. februára 2014 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v umeleckom prednese - Hviezdoslavov Kubín.

Tento rok sa zúčastnilo 46 študentov, ktorí svoje recitátorské nadanie predviedli v troch kategóriách. V rámci každej kategórie sú rozdelené disciplíny poézia a próza.
Porota, ktorej členmi boli Magdaléna Krchlíková a Ivona Havelková, si každého súťažiaceho pozorne vypočula a dospela k takýmto výsledkom:

II. kategória – deti 4. – 6. ročníka ZŠ a prímy – 1. ročníka osemročných gymnázií

Poézia (SZŠ: D, A, K)
1. miesto: Klára Hulíková
2. miesto: Andrej Majer
3. miesto: Oliver Pučík

Próza (SZŠ: D, A, K)
1. miesto: Gregor Kočan
2. miesto: Adam Kerekeš, Daniel Majer
3. miesto: Alenka Hanzenová, Samuel Husárik

Poézia (1SG: N)
1. miesto: Emma Mateovičová

Próza (1SG: N)
1. miesto: Ivana Pavlová
2. miesto: Emma Huňorová
3. miesto: Roderika Anna Major

III. kategória – deti 7. – 9. ročníka ZŠ a sekundy, tercie, kvarty – 2. – 4. ročníka osemročných gymnázií

Poézia (SZŠ: H, E, B)
1. miesto: Richard Gortha

Próza (SZŠ: H, E, B)
1. miesto: Lucia Lichvárová
3.Veronika Rečková

Poézia (1SG: L, I, C, F)
1. miesto: Matej Martinák
2. miesto: Jakub Macák

Próza (1SG: L, I, C, F)
1. miesto: Daniela Sláviková
3.miesto: Paula Máčajová

IV. kategória – mládež stredných škôl a 5. – 8. ročníka osemročných gymnázií

Próza (1SG: U, V, S, T, P, R)
1. miesto: Alexandra Smolinská
2. miesto: Barbora Husáriková

Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme palce v obvodnom kole!

fotogaléria k tomuto článku:


2014_skolske_kolo__h_kubin_001.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_002.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_003.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_004.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_005.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_006.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_007.jpg
2014_skolske_kolo__h_kubin_008.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_009.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_010.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_011.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_012.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_013.jpg2014_skolske_kolo__h_kubin_014.jpg
2014_skolske_kolo__h_kubin_015.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniel Pollák, Lucas Sprouse,

Obed zajtra

Polievka: Zemiaková pikantná A:1
1.Kuracie prsia Orient, ryža, šalát A:1
2.Varené vajce, špenát, zemiaky A:1,3,7
3.Zeleninový s kuracími medajlónkami, rožok A:1,3,7
4.Kuracie prsia Orient, dusená zelenina A: 1
5.Zemiaková placka plnená mäsom a údeninou, A:1,3,7
Diéta:Varené vajce, špenát, zemiaky
Polievka 2:Hráškový krém A:7
7.Vypr. bravčový rezeň, zemiaky, čalamáda A:1,3,7
8.Francúzske zemiaky, šalát A:3,7

Kalendár

09.01 - 19.01.2018
záverečné testy RFEIHLKN
18.01.2018
2. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ