1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Goetheho pamätník

Dňa 29. apríla sa konalo školské kolo Goetheho pamätníka, súťaže v prednese nemeckej poézie, ktorá je určená pre žiakov nižších ročníkov, ktorí sa ešte len začínajú učiť nemecký jazyk.

Veľmi pekne sa na súťaž pripravili všetci - úplní začiatočníci, ktorí sa nemčinu učia ešte len prvý rok, aj tí, ktorí majú už rok - dva za sebou. Preto bolo aj rozhodovanie náročné, keď rozdiely na jednotlivých miestach boli minimálne. Uvádzame umiestnenia na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách.

Kategória tried H a I:
1. miesto - Timotej Kovačka
2. miesto - Karolína Jakubcová
3. miesto - Dominika Martinovičová

Kategória tried K a L:
1. miesto - Sára Mohňanská
2. miesto - Klára Hulíková
3. miesto - Terézia Bojňanská

Kategória tried A a N:
1. miesto - Roderika Anna Major
2. miesto - David Ormandy
3. miesto - Lenka Žembová
Blahoželáme!

fotogaléria k tomuto článku:


2015_goetheho_pamatnik_001.jpg2015_goetheho_pamatnik_002.jpg2015_goetheho_pamatnik_003.jpg2015_goetheho_pamatnik_005.jpg2015_goetheho_pamatnik_006.jpg2015_goetheho_pamatnik_007.jpg2015_goetheho_pamatnik_008.jpg
2015_goetheho_pamatnik_009.jpg2015_goetheho_pamatnik_010.jpg2015_goetheho_pamatnik_011.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Eva Drozdová,

Obed dnes

Polievka: Gulášová A:1
1.Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka A:1,3,7
2.Pečené buchty s lekváromA:1,3,7
3.Kurací šalát s bulgurom A:1
4.Obed 4
5.Obed 5
Diéta:Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka
Polievka 2:Fazuľová so zeleninou a rezancami A:1,9
7.Moravský vrabec, dus. kapusta, knedľa A:1,7
8.Kuracie soté v zemiakovej placke, šalát A:1,3,7

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI