1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Shakespearov pamätník

Dňa 24. 11. sa u nás konalo 21. kolo súťaže „Shakespeare memorial“ - Shakespearov pamätník. Zúčastnilo sa ho 53 žiakov našej školy.

Záujem o prednes v anglickom jazyku je viditeľný najmä v nižších ročníkoch. Medzi obľúbených autorov patria hlavne R. Dahl, K. Nesbitt, S. Silverstein a J. Gardener.
Teší nás narastajúci záujem o vlastnú tvorbu medzi mladšími aj staršími žiakmi.
Ďakujeme všetkým súťažiacim aj učiteľom, ktorí ich pripravovali.

Porota: Zuzana Jankovičová a Joshua Ruggiero

1. kategória: próza
1. Sebastián Žuži (Crickets)
2. Soňa Ferková (Sparks)
3. Nina Habániková (Gems)

2. kategória: poézia
1. Matúš Jonaštík (Gems)
2. Viktória Vargicová (Gems)
3. Michal Šťastný (Jays)

3. kategória: próza
1. Daniel Majer (Knights)
2. Roderika Major (Narrators)
3. Nina Gabrižová (Narrators)

4. kategória: poézia
1. Sophie Záhorčáková (Beetles)
2. Emma Huňorová (Narrators)
3. Barbora Točková (Ants)

5. kategória: próza
1. Daniela Sláviková (Falcons)
2. Lucia Lichvárová (Heralds)
3. Denisa Dobrovodová (Falcons)

6. kategória: poézia
1. Zuzana Matulová (Falcons)
2. Adam Novoroľník (Heralds)

7. kategória: creative writing juniors
1. Sara Coddington (Dots)
2. Filip Šimunek (Knights)
3. Vivien Záhorčáková (Beetles)

8. kategória: creative writing seniors
1. Zuzana Kollárová (Legends)

fotogaléria k tomuto článku:


vitazi_shakespeare_memorial.jpg



Dnes sa supluje za:

dnes sa nesupluje

Obed v pondelok

Polievka:
1.
2.
3.
4.
5.
Diéta:

Kalendár

09.01 - 22.01.2019
záverečné testy EIHLKNAB
23.01.2019
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2019
školské kolo Hviezdoslavov Kubín ISCED2,3
24.01.2019
školské kolo Hviezdoslavov Kubín ISCED1
24.01.2019
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2019
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2019
vysvedčenie
00.02.2019
__________FEBRUÁR__________
01.02.2019
polročné prázdniny
03.02 - 08.02.2019
lyžiarsky kurz AB, penzión Tále, Chopok Juh
06.02 - 08.02.2019
Deň s informatikou Praha (výber H, L)
07.02.2019
Deň otvorených dverí – príma 8ročné, 1.ročník 4ročné
10.02 - 15.02.2019
lyžiarsky kurz UG, Lomnica
17.02 - 22.02.2019
lyžiarsky kurz CDS penzión Tále, Chopok Juh
18.02.2019
15.00 MZ 1.stupeň
24.04 - 01.05.0201
Lindau 8.G, U - jazykový pobyt