1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Shakespearov pamätník

Dňa 24. 11. sa u nás konalo 21. kolo súťaže „Shakespeare memorial“ - Shakespearov pamätník. Zúčastnilo sa ho 53 žiakov našej školy.

Záujem o prednes v anglickom jazyku je viditeľný najmä v nižších ročníkoch. Medzi obľúbených autorov patria hlavne R. Dahl, K. Nesbitt, S. Silverstein a J. Gardener.
Teší nás narastajúci záujem o vlastnú tvorbu medzi mladšími aj staršími žiakmi.
Ďakujeme všetkým súťažiacim aj učiteľom, ktorí ich pripravovali.

Porota: Zuzana Jankovičová a Joshua Ruggiero

1. kategória: próza
1. Sebastián Žuži (Crickets)
2. Soňa Ferková (Sparks)
3. Nina Habániková (Gems)

2. kategória: poézia
1. Matúš Jonaštík (Gems)
2. Viktória Vargicová (Gems)
3. Michal Šťastný (Jays)

3. kategória: próza
1. Daniel Majer (Knights)
2. Roderika Major (Narrators)
3. Nina Gabrižová (Narrators)

4. kategória: poézia
1. Sophie Záhorčáková (Beetles)
2. Emma Huňorová (Narrators)
3. Barbora Točková (Ants)

5. kategória: próza
1. Daniela Sláviková (Falcons)
2. Lucia Lichvárová (Heralds)
3. Denisa Dobrovodová (Falcons)

6. kategória: poézia
1. Zuzana Matulová (Falcons)
2. Adam Novoroľník (Heralds)

7. kategória: creative writing juniors
1. Sara Coddington (Dots)
2. Filip Šimunek (Knights)
3. Vivien Záhorčáková (Beetles)

8. kategória: creative writing seniors
1. Zuzana Kollárová (Legends)

fotogaléria k tomuto článku:


vitazi_shakespeare_memorial.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková,

Obed dnes

Polievka: Tekvicová A:1,7
1.Španielsky vtáčik, ryža, šalát A:1,3
2.Ryžový nákyp A:1,3,7
3.Letný šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Španielsky vtáčik, dusená zelenina A:1,3
5.Farebné kuracie mäso, cestovina A:1
Diéta:Farebné kuracie mäso, cestovina
Polievka 2:Brokolicová krémová A:7
7.Br. stehno hamburské, cestovina A:1,3,7
8.Špagety s paradajkovou omáčkou, syr A:1,7

Kalendár

23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ
18.02 - 23.02.2018
lyžiarsky kurz 8.C, 8.D, S, Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso