1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

hviezdoslavov kubín

V uplynulých dňoch sa na našej škole konal ďalší ročník školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Opäť bol o ňu veľký záujem najmä medzi najmladšími žiakmi, ale ani žiaci najvyšších ročníkov ju nevynechali.

Naši mladí recitátori súťažili v umeleckom prednese prózy a poézie v nasledovných kategóriách:
a) umelecký prednes detí:
I. kategória: žiaci 2. - 4. ročníka ZŠ
II. kategória: žiaci 5. a 6. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia
III. kategória: žiaci 7. - 9. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia

b) umelecký prednes mládeže:
IV. kategória: študenti 1. - 4. ročníka a kvinty - oktávy gymnázia.

Porota rozhodla takto:
I. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Karim Ben Rhouma (4. M)
2. miesto: Matúš Kordoš (4. M)
3. miesto: Žofia Bartová (2. P)

Próza
1. miesto: Alica Schostoková (4. M)
2. miesto: Zuzana Ličáková (4. M)
3. miesto: Silvia Hitzingerová (3. O) a Miriam Zemanová (2. P)

II. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Hana Chrappová (6. G)
2. miesto: nebolo udelené
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Simona Herbecová (5. J)
2. miesto: Nina Habániková (6. G)
3. miesto: Helena Kočanová (5. J)

III. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Barbora Točková (8. A)
2. miesto: David Bobek (7. D)
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Tomáš Benko (9. K)
2. miesto: David Ormandy (8. A) a Sophie Záhorčáková (tercia B)
3. miesto: Daniel Majer (9. K) a Roderika Anna Major (kvarta N)

IV. KATEGÓRIA:
Próza
1. miesto: Daniela Sláviková (septima F)
2. miesto: Denisa Dobrovodová (septima F)
3. miesto: Lucia Lichvárová (1.H)

Víťazom blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.



Dnes sa supluje za:

Andrea Gálová, Dagmara Ľahká, Drahoslava Rapantová, Eva Babejová, Eva Drozdová, Lucia Štofirová, Marta Soľáková,

Kalendár

18.10.2021
15.00 MZ 1.stupeň (Majka)
do 20.10.2021
UGVJ odovzdať projekty
21.10 - 22.10.2021
príprava prezentácií SCDUGVJ
25.10 - 27.10.2021
prezentácie projektov SCDUGVJ
26.10.2021
Halloween
28.10 - 29.10.2021
jesenné prázdniny
do 30.10.2021
prednáška o darcovstve krvi ABCDS (MiroR)
00.11.2021
__________NOVEMBER__________
02.11.2021
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
04.11.2021
1. štvrťročný test M – F,O,Z,M
05.11.2021
SCD odovzdanie projektových príspevkov do zborníka
do 05.11.2021
Olympiáda Sj školské kolo (Ivona, Tereza)
do 08.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov UGVJ (+% do eŽK)
08.11.2021
1. štvrťročný test SJ – F,O,Z,M
09.11 - 11.11.2021
PEEP Science Holandsko - online (KatkaK, Evina)
09.11.2021
Ekoexkurzia V po 2.h Jurský Šúr
10.11.2021
DOD 1.ročník SZŠ (Silvia)
12.11.2021
Ekoexkurzia J po 2.h Jurský Šúr
13.11.2021
stužková BEETLES (Barbora)
do 15.11.2021
odovzdať písomné hodnotenie projektov SCD (+% do eŽK)