1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

hviezdoslavov kubín

V uplynulých dňoch sa na našej škole konal ďalší ročník školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Opäť bol o ňu veľký záujem najmä medzi najmladšími žiakmi, ale ani žiaci najvyšších ročníkov ju nevynechali.

Naši mladí recitátori súťažili v umeleckom prednese prózy a poézie v nasledovných kategóriách:
a) umelecký prednes detí:
I. kategória: žiaci 2. - 4. ročníka ZŠ
II. kategória: žiaci 5. a 6. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia
III. kategória: žiaci 7. - 9. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia

b) umelecký prednes mládeže:
IV. kategória: študenti 1. - 4. ročníka a kvinty - oktávy gymnázia.

Porota rozhodla takto:
I. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Karim Ben Rhouma (4. M)
2. miesto: Matúš Kordoš (4. M)
3. miesto: Žofia Bartová (2. P)

Próza
1. miesto: Alica Schostoková (4. M)
2. miesto: Zuzana Ličáková (4. M)
3. miesto: Silvia Hitzingerová (3. O) a Miriam Zemanová (2. P)

II. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Hana Chrappová (6. G)
2. miesto: nebolo udelené
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Simona Herbecová (5. J)
2. miesto: Nina Habániková (6. G)
3. miesto: Helena Kočanová (5. J)

III. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Barbora Točková (8. A)
2. miesto: David Bobek (7. D)
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Tomáš Benko (9. K)
2. miesto: David Ormandy (8. A) a Sophie Záhorčáková (tercia B)
3. miesto: Daniel Majer (9. K) a Roderika Anna Major (kvarta N)

IV. KATEGÓRIA:
Próza
1. miesto: Daniela Sláviková (septima F)
2. miesto: Denisa Dobrovodová (septima F)
3. miesto: Lucia Lichvárová (1.H)

Víťazom blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.



Dnes sa supluje za:

dnes sa nesupluje

Obed zajtra

Polievka: Tekvicová A:1,7
1.Záhradnícke bravčové mäso, cestovina A:1
2.Zapekaná brokolica, zemiaky, uhorka A:1,7
3.Zeleninový šalát s dvoma druhmi syra, rožok A:1,7
4.Prírodný bravčový plátok, dusená zelenina A:1
5.Chilli con carne (hovädzie), ryža A:1
Diéta:Záhradnícke bravčové mäso, cestovina
Polievka 2:Polievka z medvedieho cesnaku A:7
7.Kuracie soté s ryžou, kapustový šalát
8.Vypr. karfiol, zemiaky, tatárska omáčka A:1,3,7

Kalendár

23.04.2018
1. štvrťročný test M – 9.A,B,8.C,8.D,S
23.04.2018
15.00 – STRETNUTIE TRIEDNYCH
24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
26.04.2018
Goetheho pamätník ISCED2
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN