1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

hviezdoslavov kubín

V uplynulých dňoch sa na našej škole konal ďalší ročník školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Opäť bol o ňu veľký záujem najmä medzi najmladšími žiakmi, ale ani žiaci najvyšších ročníkov ju nevynechali.

Naši mladí recitátori súťažili v umeleckom prednese prózy a poézie v nasledovných kategóriách:
a) umelecký prednes detí:
I. kategória: žiaci 2. - 4. ročníka ZŠ
II. kategória: žiaci 5. a 6. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia
III. kategória: žiaci 7. - 9. ročníka ZŠ a prímy a sekundy gymnázia

b) umelecký prednes mládeže:
IV. kategória: študenti 1. - 4. ročníka a kvinty - oktávy gymnázia.

Porota rozhodla takto:
I. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Karim Ben Rhouma (4. M)
2. miesto: Matúš Kordoš (4. M)
3. miesto: Žofia Bartová (2. P)

Próza
1. miesto: Alica Schostoková (4. M)
2. miesto: Zuzana Ličáková (4. M)
3. miesto: Silvia Hitzingerová (3. O) a Miriam Zemanová (2. P)

II. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Hana Chrappová (6. G)
2. miesto: nebolo udelené
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Simona Herbecová (5. J)
2. miesto: Nina Habániková (6. G)
3. miesto: Helena Kočanová (5. J)

III. KATEGÓRIA:
Poézia
1. miesto: Barbora Točková (8. A)
2. miesto: David Bobek (7. D)
3. miesto: nebolo udelené

Próza
1. miesto: Tomáš Benko (9. K)
2. miesto: David Ormandy (8. A) a Sophie Záhorčáková (tercia B)
3. miesto: Daniel Majer (9. K) a Roderika Anna Major (kvarta N)

IV. KATEGÓRIA:
Próza
1. miesto: Daniela Sláviková (septima F)
2. miesto: Denisa Dobrovodová (septima F)
3. miesto: Lucia Lichvárová (1.H)

Víťazom blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.



Dnes sa supluje za:

dnes sa nesupluje

Obed v pondelok

Polievka: Tekvicová A:1,7
1.Španielsky vtáčik, ryža, šalát A:1,3
2.Ryžový nákyp A:1,3,7
3.Letný šalát, tmavý rožok A:1,3,7
4.Španielsky vtáčik, dusená zelenina A:1,3
5.Farebné kuracie mäso, cestovina A:1
Diéta:Farebné kuracie mäso, cestovina
Polievka 2:Brokolicová krémová A:7
7.Br. stehno hamburské, cestovina A:1,3,7
8.Špagety s paradajkovou omáčkou, syr A:1,7

Kalendár

23.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED1
24.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED2
25.01.2018
klasifikačná konferencia ISCED3
31.01.2018
vysvedčenie
00.02.2018
__________FEBRUÁR__________
02.02.2018
polročné prázdniny
04.02 - 09.02.2018
lyžiarsky kurz 9.A, B penzión Tále, Chopok Juh
07.02.2018
Deň otvorených dverí – príma 8-ročné, 1.ročník 4-ročné štúdium
13.02.2018
školské recitačné preteky – ISCED1
14.02.2018
školské recitačné preteky ISCED2,3
15.02.2018
DOD – 1.ročník SZŠ
18.02 - 23.02.2018
lyžiarsky kurz 8.C, 8.D, S, Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso