1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Shakespeare memorial - shakespearov pamätník

Dňa 29. 11. 2017 sa uskutočnilo školské kolo "Shakespeare memorial" - Shakespearovho pamätníka, súťaže v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku od autorov z anglicky hovoriacich krajín.

Súťaže sa zúčastnilo 56 žiakov. Tento rok nás milo prekvapil záujem o tvorivé písanie v anglickom jazyku.
Ďakujeme všetkým študentom za prípravu a účasť na tejto súťaži.

Uvádzame umiestnenia žiakov na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách.

1. KATEGÓRIA PRÓZA:
1. Rebeka Gažová, trieda M
2. Karim Ben Rhouma, M
3. Olivia Hlavačková, M

2. KATEGÓRIA POÉZIA:
1. Matúš Jonaštík, G
2. Matúš Kordoš, M
3. Mark Coddington, J

3. KATEGÓRIA PRÓZA:
1. Daniel Kubiš, C
2. Tereza Juríčková, B
3. Filip Liška, S

4. KATEGÓRIA POÉZIA:
1. Janis Jurenka, A
2. Barbora Točková, A
3. Tamara Ema Zvolenská, B

5. KATEGÓRIA PRÓZA:
1. Daniela Sláviková, F

6. KATEGÓRIA POÉZIA:
1. Denisa Dobrovodová, F
2. Adam Novoroľník, H

VLASTNÁ TVORBA – JUNIORS:
1. Viktória Vargicová, G
2. Sara Coddington, D
3. Lucia Hegedüšová, J

VLASTNÁ TVORBA – SENIORS:
1. Michaela Meliorisová, H

fotogaléria k tomuto článku:


2017_shakespeare_sk_kolo_001.jpg2017_shakespeare_sk_kolo_002.jpg



Dnes sa supluje za:

Daniela Lahvičková, Eva Drozdová,

Obed dnes

Polievka: Gulášová A:1
1.Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka A:1,3,7
2.Pečené buchty s lekváromA:1,3,7
3.Kurací šalát s bulgurom A:1
4.Obed 4
5.Obed 5
Diéta:Vyprážaný bravčový rezeň, zemiaky, uhorka
Polievka 2:Fazuľová so zeleninou a rezancami A:1,9
7.Moravský vrabec, dus. kapusta, knedľa A:1,7
8.Kuracie soté v zemiakovej placke, šalát A:1,3,7

Kalendár

24.04 - 30.04.2018
Expedícia Slovensko AB
do 27.04.2018
návrh prijímačiek
30.04.2018
školenie učiteľov, riaditeľské voľno pre študentov
00.05.2018
__________MÁJ______________
do 03.05.2018
záverečné testy FR
od 07.05.2018
záverečné skúšky – EIHLKN
07.05.2018
klasifikačná konferencia FR
do 09.05.2018
pripraviť pozvánky na stretnutie s rodičmi
10.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 1.W, 2.T, 3.P, 4.O
do 10.05.2018
2. priebežné testy – EIHLKN
11.05.2018
rozlúčka s FR
14.05 - 18.05.2018
akademický týždeň (ak nám povolia 1.termín maturít)
14.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (9.A SJ a M)
15.05.2018
STRETNUTIE S RODIČMI 3.E,I,2.H,L,1.K,N,5.M,6.J,7.G,8.C,8.D,9.A,V,U,S,B
17.05.2018
PRIJÍMAČKY 8-ročné, 4-ročné (aj B, ale len M)
od 21.05.2018
maturity 1. termín
do 22.05.2018
cez eŽK – uzavretie priebežnej klasifikácie (+15 %) EIHLKN
od 23.05.2018
záverečné testy – EI