1. súkromné gymnázium v Bratislave, Bajkalská 20, 821 08 Bratislava, 02 / 50 20 46 11, info (zavináč) 1sg.sk
Najnovšie na stránke
Všeobecné informácie
Študenti
Učitelia

Úspechy našich študentov vo fyzike sú na medzinárodnej úrovni

Minulý školský rok bol pre študentov 1. súkromného gymnázia mimoriadne úspešný. Zaslúženú výhru v celoštátnom kole Turnaja mladých fyzikov v apríli 2019 získal tím v zložení Samuel Plesník (Elks), Bruno Petrus (Legends), Henrich Hegedüš, Tereza Zuskinová a Adam Novoroľník (všetci Heralds) pod vedením nášho učiteľa fyziky Pavla Kubinca.

Štyria z nich postúpili na výberové sústredenie pred medzinárodným kolom Turnaja mladých fyzikov (IYPT). IYPT je súťaž, kde tímy prichádzajú s riešeniami sedemnástich otvorených fyzikálnych problémov a prezentujú svoje riešenia pred súperiacimi tímami. Obhajujú svoj teoretický pohľad na riešenie úloh, vykonané experimenty, ktorými overovali svoje teoretické predpoklady, ako i získané závery. Diskutujú o svojich výsledkoch i možných vylepšeniach riešení a napokon sú hodnotení odbornou porotou.

Tento rok sa do 5-členného tímu reprezentujúceho celé Slovensko dostali až traja študenti z našej školy – Samuel Plesník ako kapitán, Tereza Zuskinová a Henrich Hegedüš. Svetové kolo IYPT sa konalo 6. - 13. júna vo Varšave. Naši študenti bojovali v silnej konkurencii s ďalšími 36 tímami z celého sveta a napokon získali bronzovú medailu.
Súčasťou delegácie Slovenska na svetovom kole IYPT bola aj naša bývala študentka Natália Ružičková ako porotkyňa a asistentka prezidenta IYPT. Navyše Henrich Hegedüš bol členom trojčlenného tímu Slovenska, ktorý v apríli vyhral rakúske kolo Turnaja mladých fyzikov (AYPT) v Leobene.
Našim úspešným mladým fyzikom srdečne blahoželáme!

fotogaléria k tomuto článku:


2019_tmf_uspechy_001.jpg2019_tmf_uspechy_002.jpg2019_tmf_uspechy_003.jpg2019_tmf_uspechy_004.jpg2019_tmf_uspechy_005.jpg2019_tmf_uspechy_006.jpg2019_tmf_uspechy_007.jpgDnes sa supluje za:

dnes sa nesupluje

Kalendár