Turnaj mladých fyzikov (TMF) 

 

je výborná súťaž pre študentov stredných škôl. Úlohy pre aktuálny ročník sú vyhlasované na jeseň, riešia sa približne do konca apríla. Úlohy sú zaujímavé, netradičné, na prvý pohľad ťažké, ale napokon viac-menej riešiteľné. Ak ich raz skúsite naozaj riešiť, iste sa Vám budú páčiť. Na tejto stránke nájdete prístup k úlohám TMF z predchádzajúcich ročníkov, ako aj výsledky, ktoré naši študenti v tejto súťaži dosiahli.

  • Školský rok 2016/2017

  • 30. ročník TMF (25. ročník slovenského kola TMF)
    Katarína Častulíková, Filip Varhaník, Terézia Zuskinová, Mihal Kajan, Peter Vyparina - 1. miesto v krajskom kole
    Samuel Ján Plesník, Tomáš Plančák, Richard Oravkin, Silvia Mokráňová, Bruno Petrus - 2. miesto v krajskom kole

  • Katarína Častulíková, Silvia Mokráňová, Richard Oravkin, Samuel Ján Plesník, Filip Varhaník - 2. miesto v celoslovenskom kole, oficiálne patríme medzí víťazov tohto ročníka TMF

  • 19. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Terézia Zuskinová a Bruno Petrus boli členmi výberu Slovenska, ktorý obsadil 6. miesto.

  • 30. ročník IYPT (Singapur)
    Katarína Častulíková, Richard Oravkin a Samuel Ján Plesník boli v širšom výbere Slovenska pre medzinárodný turnaj TMF v Singapure
    Samuel Ján Plesník bol členom družstva Slovenska, ktoré získalo bronzovú medailu.
  • Školský rok 2015/2016

  • 29. ročník TMF (24. ročník slovenského kola TMF)
    Eduard Oravkin, Martina Beňová, Katarína Častulíková, Silvia Mokráňová, Samuel Plesník
    3. miesto v regionálnom kole

  • Eduard Oravkin, Martina Beňová, Katarína Častulíková, Silvia Mokráňová, Samuel Plesník
    1. miesto v celoslovenskom kole – sme víťazi tohto ročníka TMF
  • Školský rok 2014/2015

  • 28. ročník TMF (23. ročník slovenského kola TMF)
    Natália Ružičková, Tomáš Jašek, Sandra Ďurčányová, Eduard Oravkin, Martina Beňová
    2. miesto v regionálnom kole

  • Natália Ružičková, Tomáš Jašek, Sandra Ďurčányová, Eduard Oravkin, Martina Beňová
    1. miesto v celoslovenskom kole – sme víťazi tohto ročníka TMF


  • 17. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Tomáš Jašek, Sandra Ďurčányová, Eduard Oravkin a Martina Beňová boli členmi výberu Slovenska, ktorý získal striebornú medailu. Natália Ružičková bola ich team-leader.

  • 28. ročník IYPT (Nakhon Ratchasima , Thajsko)
    Natália Ružičková, Sandra Ďurčányová, Eduard Oravkin, Martina Beňová boli v širšom výbere Slovenska pre medzinárodný turnaj TMF v Thajsku
    Natália Ružičková bola kapitánkou a Eduard Oravkin členom družstva Slovenska, ktoré v  získalo strieborné medaily.
  • Školský rok 2013/2014

  • 27. ročník TMF (22. ročník slovenského kola TMF)
    Zdenko Híveš, Max Dávid Karel, David Šašinka, Natália Ružičková, Tomáš Jašek
    3. miesto v regionálnom kole

  • Zdenko Híveš, Max Dávid Karel, David Šašinka, Natália Ružičková, Tomáš Jašek
    3. miesto v celoslovenskom kole – oficiálne patríme medzí víťazov tohto ročníka TMF

  • 27. ročník IYPT  (Shrewsbury, Anglicko)
    Natália Ružičková bola členom družstva Slovenska, ktoré získalo zlaté medaily, Pavol Kubinec bol team-leader Slovenska.
  • Školský rok 2012/2013

  • 26. ročník TMF (21. ročník slovenského kola TMF)
    Daniel Dobrovodský, Michal Baumgartner, Max Dávid Karel, David Šašinka, Zdenko Híveš
    4. miesto v regionálnom kole

  • Daniel Dobrovodský, Michal Baumgartner, David Šašinka, Zdenko Híveš, Max Dávid Karel
    3. miesto v celoslovenskom kole – oficiálne patríme medzí víťazov tohto ročníka TMF


  • medzinárodné kolo 
    Daniel Dobrovodský a Zdenko Híveš boli v širšom výbere Slovenska
  •  Školský rok 2011/2012
  • 25. ročník TMF (20. ročník slovenského kola TMF)
    Matúš Košík, Lukáš Danev, Marek Rečka, Michal Falťan, Daniel Dobrovodský
    3. miesto v regionálnom kole


  • Matúš Košík, Lukáš Danev, Marek Rečka, Michal Falťan, Daniel Dobrovodský
    3. miesto v celoslovenskom kole – oficiálne patríme medzí víťazov tohto ročníka TMF
  • medzinárodné kolo 
    Lukáš Danev bol členom širšieho výberu Slovenska

 

  • Školský rok 2010/2011
  • 24. ročník TMF (19. ročník slovenského kola TMF)
    Matúš Košík - kapitán, Lukáš Danev, Samuel Leško, Marek Rečka, Martin Sopóci 
    6. miesto v celoslovenskom kole
  • medzinárodné kolo 
    Samuel Leško bol v širšom výbere Slovenska. 
  •  Školský rok 2000/2010
  • 23. ročník TMF (18. ročník slovenského kola TMF)
    Michal Porvazník - kapitán, Matúš Košík, Marek Rečka, Martin Sopóci, Michaela Vaškovičová - členovia družstva
    6. miesto v celoslovenskom kole

 

  • Školský rok 2008/2009
  • 22. ročník TMF (17. ročník slovenského kola TMF)
    Ján Tóth - kapitán, Andrej Antalík, Roman Kašák, Michal Porvazník, Michaela Vaškovičová
    7. miesto v celoslovenskom kole
  • medzinárodné kolo 
    Michal Porvazník bol v širšom výbere Slovenska. 
  •  Školský rok 2007/2008
  • 21. ročník TMF (16. ročník slovenského kola TMF)
    Tomáš Malik - kapitán, Juraj Muránsky, Andrej Antalík, Roman Kašák, Ján Tóth - členovia družstva
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • 10. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Tomáš Malik bol kapitánom výberu Slovenska v Rakúsku.
    Družstvo Slovenska tam získalo bronzové medaily.
  • medzinárodné kolo (Split, Chorvátsko)
    Andrej Antalík a Ján Tóth boli členmi širšieho výberu Slovenska. 
  • Školský rok 2006/2007
  • 20. ročník TMF (15. ročník slovenského kola TMF)
    Juraj Muránsky - kapitán, Adam Fischer, Hana Jančinová, Andrej Antalík, Roman Kašák
    6. miesto v celoslovenskom kole
  •  Školský rok 2005/2006
  • 19. ročník TMF (14. ročník slovenského kola TMF)
    Tomáš Malik - kapitán, Katarína Vaškovičová, Juraj Muránsky, Adam Fischer, Andrej Černík - členovia družstva, náhradník - Tomáš Kokolevský
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • 8. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Tomáš Malik a Juraj Muránsky boli členmi družstva Slovenska, ktoré rakúske kolo TMF po prvýkrát v histórii vyhralo
    1. miesto
  • medzinárodné kolo (Bratislava)
    Tomáš Malik bol kapitánom, Katarína Vaškovičová a Juraj Muránsky členmi družstva Slovenska, ktoré získalo bronzové medaily.
  • Školský rok 2004/2005
  • 18. ročník TMF (13. ročník slovenského kola TMF)
    Boris Kolozsi - kapitán, Matej Kováč, Eva Závodná, Tomáš Malik, Dávid Demeš
    3. miesto v celoslovenskom kole
  • 7. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Michal Majek - kapitán (Gymnázium Grösslingova, Bratislava), Eva Závodná, Dávid Demeš (obaja 1SG Bajkalská, Bratislava), Marcela Hrdá (GJH Novohradská, Bratislava) a Martin Ladecký (Gymnázium Veľká okružná, Žilina)
    2. miesto
  • medzinárodné kolo  (Winterthur, Švajčiarsko)
    Eva Závodná a Dávid Demeš sú členmi širšieho výberu Slovenska. Po výberovom sústredení v Modre 23.-25. júna 2005 sa stala Eva Závodná členom družstva Slovenska, Dávid Demeš je náhradník.
    Družstvo Slovenska (aj s našou účasťou) získalo vo Winterthure bronzové medaily.
  • Školský rok 2003/2004
  • 17. ročník TMF (12. ročník slovenského kola TMF)
    Boris Kolozsi - kapitán, Jana Musilová, Peter Slezák, Eva Závodná, Urban Raučina - členovia družstva, náhradník - Dávid Demeš
    4. miesto v celoslovenskom kole
  • Školský rok 2002/2003
  • 16. ročník TMF (11. ročník slovenského kola TMF)
    Ján Smrek - kapitán, Tomáš Malovič, Michal Ružek, Marek Mrva, Filip Švancar
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • 5. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou vo Viedni
    Tomáš Malovič - kapitán (1SG Bajkalská, Bratislava), Peter Zajac, Jana Hlinková (obaja Gymnázium Grösslingova, Bratislava), Michal Kotrbčík, Dávid Džamba (obaja GJH Novohradská, Bratislava) 
    2. miesto
  • medzinárodné kolo v Uppsale (Švédsko)
    členmi družstva Slovenska, ktoré obsadilo 4. miesto boli Ján Smrek a Tomáš Malovič
  • Školský rok 2001/2002
  • 15. ročník TMF, (10. ročník slovenského kola TMF)
    Ján Smrek - kapitán, Tomáš Malovič, Erik Schwartz, Michal Ružek, Lukáš Letkovič
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • 4. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou v Leobene
    Tomáš Malovič - kapitán, Ján Smrek, Erik Schwartz, Michal Ružek, a Jozef Veselý (študent GJH)
    3. miesto
  • medzinárodné kolo v Odese (Ukrajina)
    členom družstva Slovenska, ktoré obsadilo 4. miesto bol Ján Smrek
  • Školský rok 2000/2001
  • 14. ročník TMF (9. ročník slovenského kola TMF)
    Viliam Lisý - kapitán, Marek Leško, Andrej Brna, Ján Smrek, Michal Linhardt
    5. miesto v celoslovenskom kole, 1. miesto v súťaži protokolov

·         3. ročník rakúskeho kola TMF s medzinárodnou účasťou vo Viedni
Marek Leško - kapitán, Viliam Lisý, Andrej Brna, Ján Smrek, Martin Weber 
2. miesto

  • Školský rok 1999/2000
  • 13. ročník TMF (8. ročník slovenského kola TMF)
    Viliam Lisý - kapitán, Marek Leško, Michal Belica, Ján Smrek, Ondrej Klučka
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • medzinárodné kolo v Budapešti (Maďarsko)
    členom družstva Slovenska, ktoré obsadilo 4. miesto bol Marek Leško
  • Školský rok 1998/1999
  • 12. ročník TMF (7. ročník slovenského kola TMF)
    Michal Polan - kapitán, Michal Šapiro, Peter Kapec, Ján Cifra, Viliam Lisý
    2. miesto v celoslovenskom kole
  • medzinárodné kolo vo Viedni (Rakúsko)
    členom družstva Slovenska, ktoré obsadilo 4. miesto bol Michal Šapiro
  • Školský rok 1997/1998  
  • 11. ročník TMF  (6. ročník slovenského kola TMF)
    Roman Kováčik - kapitán, Erik Schweighofer, Michal Šapiro, Ján Cifra, Viliam Lisý
    3. miesto v celoslovenskom kole
  • Školský rok 1996/1997 
  • 10. ročník TMF (5. ročník slovenského kola TMF) 
    Roman Kováčik - kapitán, Erik Schweighofer, Matúš Turcsány, Samuel Kačmár, Michal Šapiro
    5. miesto v celoslovenskom kole

 

        Návrat na hlavnú stránku: tu

(c) 2002 Pavol Kubinec